Безперечно, вирощені власноруч огірки мають кращий аромат та смак ніж придбані в крамниці. Зараз осінь, тому огірки можна виростити тільки в умовах квартири. Це досить просто, головне виконувати всі нижче приведені рекомендації. Вирощувати огірки краще на південному вікні чи утепленій та заскленій лоджії, щоб на ній була постійна температура не нижча за +17°С.
Підготовку до посіву насіння огірків розпочніть з наступних етапів.
Для цього оберіть сорти раннього періоду дозрівання, самозапильні, з терміном стиглості 35-45 днів: Квітневий F1, Дружна сімейка F1, Артист F1, Аванс F1, Еколь F1. Чи придбайте насіння, яке призначене для вирощування в квартирних умовах: Балконне диво F1, Міський огірочок F1, Балаган F1, Махаон F1.
Це можуть бути широкі горщики об’ємом 3-5 літрів на одну рослину, щоб корінню огірків було куди розростатися.
Придбайте в спеціалізованому магазині вже готовий ґрунт на якому вирощують кімнатні квіти. Або приготуйте його власноруч: змішайте в однакових пропорціях чорнозем з компостом та дерновою землею, додайте річковий пісок й деревний попіл. Після знезаразьте суміш, для цього помістіть її в духовку на півгодини або добре полийте блідим розчином марганцівки чи ретельно пролийте землю окропом. Отриманий ґрунт удобріть БІО засобом ЕМ «Байкал».
Сіяти огірки, бажано, наприкінці жовтня чи в перших числах листопада. Приготуйте дерев’яний чи інший ящик, дно якого вкрийте шаром дренажу, а зверху наповніть вологим ґрунтом. Занурте насіння на 1,5-2 см в глибину, з відстанню між ними близько 15-20 см. Ящик зверху вкрийте прозорим склом чи поліетиленовою плівкою та перенесіть його в тепле місце з температурою +25..+27°С. Після проростання насіння приберіть укриття й поставте ящик з розсадою на світле та сонячне вікно з температурою +18..+25°С.
Огірки, в цей період, потрібно додатково підсвічувати спеціальними лампами. Відстань між лампою та рослинами має бути не менше 20-40 см. З обох боків розсади прилаштуйте звичайну фольгу, щоб від неї відбивалося світло. Огірки обожнюють вологий ґрунт та зовнішнє обприскування, тому проводьте додаткові обприскування й підживлення збалансованими добривами. Щоб рослина добре розвивалася та формувала гарний врожай, час від часу прищипуйте на ній верхівку з вусами, а знизу видаліть між вузлами п’ять листків.