Як правильно використовувати молочну сироватку на городі, щоб мати гарний врожай

Вже давно наші городники використовують на присадибній ділянці молочну сироватку від хвороб та як підгодівлю для рослин.

Застосувавши цей засіб на винограді та огірках, він захистить їх від такої хвороби, як оїдіум й борошниста роса. Однак, використовувати потрібно сироватку без додавання солі, інакше замість користі можна зашкодити рослинам.

П’ять маловідомих методик використання молочної сироватки.

  1. Для коригування кислотності землі.

Кислотність сироватки є в межах 4,0-6,1 рН й її можна застосовувати на дуже  лужній землі. Нею підживлюють рослини, які ростуть у кислому ґрунті.

  1. Для підгодівлі рослин.

В складі сироватки містяться цінні мікроелементи. Вони не підвищують рівень розчинення шкідливих солей в землі, які є токсичними для городніх культур. При частому застосуванні хімічних добрив в ґрунті відбувається їх критичне накопичення. Цю небезпеку можна звести на мінімум, якщо періодично вносити в землю, як додаткове добриво сироватку.

Також, в ній є азот, фосфор, калій, кальцій та магній. Однак, не потрібно дуже часто використовувати це добриво. Ним поливають рослини біля кореня, виноградні кущі та гортензію по листу.

При застосуванні універсального добрива з NPK 24-8-16, додають 1 ст. л. молочної сироватки на 10 л. цього розчину. Полив овочів проводять цим добривом через кожні 1-2 тижні до початку їх цвітіння.

  1. Для захисту від борошнистої роси.

Сироватку використовують для обробки рослин та запобігання зараженню їх грибковою хворобою.

Для цього розчиніть солодку сироватку в пропорції 1:1 з водою чи 3:7 кислої та обприскайте раз на 14 днів культурні рослини.

  1. Для захисту винограду.

Корисні мікроорганізми, які живуть у сироватці знищують борошнисту росу, яка заселяє поверхню ягід та листя винограднику. Обробіть їх 10% розчином свіжого молока або сироватки розчиненій у воді раз на 7 днів упродовж всього сезону.

  1. Для боротьби з бур’янами.

Полийте концентрованою не розбавленою сироваткою бур’яни та землю біля них. Зробивши так декілька разів отримаєте добрий результат перемігши ці рослини.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!