Як правильно топити жир на смалець, щоб не було специфічного запаху

Смалець — це жир, витоплений із свинячого сала. Найчастіше для його приготування використовують нутряний жир, а він в свою чергу надає смальцю специфічний запах та присмак, якого можна запобігти, якщо правильно топити жир.

Смалець додають у ті страви, для яких зазвичай використовують олію чи вершкове масло або просто намащують на шматок свіжого хліба, а зверху посипають свіжою подрібненою зеленню та цибулею. Також, його використовують для приготування печива та інших кондитерських виробів.

Смалець можна зберігати в холодильнику та морозильній камері, при дотриманні певних умов зберігання.

Як правильно витопити жир, щоб не було специфічного запаху.

Перш ніж приступити до приготування смальцю, свинячий жир потрібно заздалегідь замочити у підсоленій воді. Приблизний час вимочування — від 12 до 48 годин. В подальшому, це дасть смальцю приємний смак та аромат, без специфічного запаху й наявності крові. Тільки після цього, можна починати топити жир.

Спочатку, каструлю потрібно покласти на плиту, розігріти її на великому вогні, додавши трішки води. Сало нарізати на середні шматки, відправити у розігріту каструлю й смажити приблизно 15 хвилин, не накриваючи кришкою та  постійно помішуючи. Як тільки жир закипить, вогонь потрібно зменшити на мінімум та накрити кришкою. Через кожні 30-40 хвилин жир необхідно помішувати до повторного витоплювання жиру.

Користь смальцю.

Смалець часто використовують у народній медицині. Ним лікують застуду, бронхіт й з нього можна робити компреси на груди. Також, смалець використовують при обмороженні, змащуючи ним уражені ділянки шкіри.

Смалець багатий на вітамін В4, тому його розумне вживання покращує білковий та жировий обмін, зміцнює судини, покращує роботу серця й корисний для печінки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!