Як правильно садити та доглядати за геранью, щоб буйно квітнула цілий рік

Кімнатна герань є багаторічною квіткою. Вона може добре переносити холодні умови утримання. Тому, її можна вирощувати як у кімнаті так й у відкритому ґрунті, садку чи на балконі.

Методи вирощування герані.

Посів насінням.

Його переваги:

  • Можуть з’явитися нові сорти герані;
  • Від материнського сорту передаються всі її переваги;
  • Рослина відрощує багато пагонів.

Його недоліки:

  • Низький рівень схожості;
  • Складність в подальшому догляді за розсадою;
  • Тривалий термін зростання сіянців.

Спосіб посіву:

  1. Приготуйте пласке блюдце чи лоток з кришкою заввишки 5-10 см.
  2. Завчасно придбайте в спеціалізованому магазині перліт та додайте до нього землю в пропорції 1:3. В приготований контейнер насипте цю суміш, зробіть борозни та за допомогою пінцета рівномірно викладіть туди насіння герані, зверху присипте ґрунтом, трішки притисніть його та збризніть поверхню за допомогою пульверизатора й закрийте контейнер кришкою.
  3. Після вставте його у поліетиленовий пакет та поставте на підвіконня.
  4. На протязі 10-15 діб мають з’явитися паростки сходів. Плівку бажано прибрати та створіть їм потрібний температурний режим, вологість й полив.
  5. Перші бутони й квіти варто очікувати лише через 90 днів після сходів.

Вирощування герані за допомогою живців.

Ранньою весною герань розсаджують за допомогою живців. Це не складно, але дуже просто можна отримати нові кущики молодої квітки.

Спосіб розсаджування:

  1. За допомогою гострих ножиць, знезаражених спиртовим розчином, відріжте від материнського куща, під прямим кутом, молоду гілочку герані, яка в подальшому буде називатися живцем. На ній має бути не менше трьох листочків й її висота 5-7 см., без суцвіть.
  2. Потримайте деякий час живці у розчині коренеутворювача, а після покладіть на серветку та дайте зрізам підсохнути.
  3. Приготуйте ємність, об’єм якої має бути 200 мл., на дно якої насипте дренаж. Це можуть бути пінопластові шматочки, дрібна галька чи торф. Зверху засипте готовим субстратом чи приготуйте його власноруч з городньої землі, перегною, піску, дерну та змішайте все в рівних пропорціях.
  4. Після добре пролийте все окропом або полийте розведеною у воді марганцівкою. Коли трохи охолоне, посадіть в субстрат живці під кутом 45° заглибивши їх на 2-4 см.
  5. Першими китицями квітів можна буде насолоджуватися вже на початку літа.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!