Капуста ділиться на ранні, середні та пізні сорти. Ранній сорт має великі, але не міцні голівки, тому її не використовують для тривалого зберігання. Середньостиглий сорт капусти придатний для салатів, квашення, також для приготування борщу, солянки, голубців та інших страв. Її можна нетривалий час зберігати. Зимовий сорт вирощують для тривалого зберігання й для споживання взимку.
Готуємо ґрунт та сіємо насіння капусти.
Для цього потрібно змішати перегній з городньою землею в пропорції 1:1, додати на 1 кг. цієї суміші 1 ст. л. деревного попелу для знезараження ґрунту. Також, щоб збагатити важливими макро- й мікроелементами, необхідними для молодих сіянців капусти, щоб вона добре зростала та розвивалася.
Наповніть цією сумішшю стограмові пластикові стаканчики у дні яких зробіть дренажний отвір. В такій тарі розсада капусти буде перебувати упродовж 40 днів, не після сходів.
Підживлюємо розсаду капусти.
Через 1,5-2 тижні після перших сходів капусти проведіть першу підгодівлю розсади пекарськими дріжджами: розчиніть у 1 л. теплої води 10 гр. сухих дріжджів, додайте 3-4 ст. л. цукру, добре перемішайте та залиште, щоб побродило 4-5 годин, а після полийте розчином корінь розсади. Це підживлення містить все необхідне для повноцінного розвитку капусти. Вдруге підживіть капусту через 2 тижні після останнього. Це можуть бути знову розчин дріжджів або трав’яний настій, який буде сприяти нарощуванню потужної листової маси капусти.
Пересаджуємо розсаду капусти у відкритий ґрунт.
Через 40 днів після появи перших сходів капусти, перед тим як висадити її в землю, опустіть кожну склянку з в теплу воду на 10-15 секунд. Після цього земля легко відходить від пластику й рослина разом з земляною грудкою витягується зі стаканчика. Така розсада добре приживається й дуже швидко зростає. Перед висадкою в землю підготуйте грядку. Для цього внесіть на 1 п. м. площі 1 л. відро перегною та 100 гр. деревного попелу. Висаджуйте саджанці в шаховому порядку. Сорти пізнього терміну дозрівання садіть на відстані 30-40 см., а ранні трішки ближче один від одного. Після добре пролийте їх водою, щоб земля завжди була вологою.