Томати садять на своїй присадибній ділянці майже всі городники. Однак, цю рослину не так то й просто виростити. Для цього існує досить непроста агротехніка. Лише дотримуючись певних правил можна отримати добрий врожай помідорів для своєї родини.
Перед посівом насіння на розсаду підготуйте землю для цього.
Також, восени підготуйте ділянку під грядки помідорів в наступному році. Для цього внесіть фосфорне та калійне добриво та перекопайте землю.
При дуже підвищеній кислотності ґрунту внесіть в нього вапно.
Добре працює під перекопку внесення пташиного посліду разом з суперфосфатом, щоб томати отримали повноцінну підгодівлю.
Використайте для підживлення помідорів суміш з перепрілого компосту та деревного попелу. Це надзвичайно корисне добриво, завдяки йому земля стає легкою та збагаченою потрібними для рослин корисними елементами.
Мінеральне добриво використовуйте тільки при цвітінні та зав’язуванні плодів томатів.
Ці органічні добрива, що внесли при осінній та весняній підготовці ґрунту, буде цілком достатньо, щоб рослина дала чудовий старт на початку вегетаційного розвитку.
Розчин дріжджів для кращої адаптації в нових умовах.
Навесні, за день до висадки розсади у відкритий ґрунт, полийте його розчином марганцю. Для цього кілька кришталиків марганцівки та 10 гр. пекарських дріжджів розчиніть у 10 л. води. Коли дріжджі почнуть грати, внесіть їх у кожну лунку по 220 мл.
В деревному попелі міститься багато корисних речовин та мінералів. Головним елементом є калій, який так необхідний для повноцінного зростання томатів. Тому, буде корисно покласти близько 100 гр. попелу в кожну лунку, а після посадки рослини варто присипати землю зверху чорноземом чи компостом.
Через півтора тижня після висадки томатів у відкритий ґрунт полийте їх розчином перепрілого курячого посліду в пропорції 1:15, а зверху потрусіть трішки деревного попелу.
В якості добрива та захисту від хвороб й шкідників використайте жменю лушпиння цибулі. Дехто вважає, що воно добре бореться з колорадськими жуками.
За весь сезон буде достатньо обробити томати 2-3 рази розчином лушпиння.
В кип’яток покладіть 300 гр. цибулинного лушпиння, дайте настоятися упродовж 10 годин, після розчиніть 4 л. отриманого настою в 20 л. води. Обприскайте томати при цвітінні та зав’язуванні плодів.
Щоб прискорити ріст та накопичення корисних речовин в рослинах, потрусіть посадкові ямки шкаралупою з курячих яєць.
Вчасно поливайте помідори не менше 1 разу на 7 днів.
Щоб томати швидко почервоніли, влийте у воду для поливу 1 ковпачок аптечного нашатирного спирту.
В червні підгодуйте томати дріжджовим розчином 50 гр. на 10 л. води й використайте 1 л. на кущ.