Як правильно садити полуницю в серпні, щоб добре прижилася та гарно росла

Якщо ви вирішили оновити грядки полуниці, тоді сприятливий час для цього — серпень. Садити полуницю модна наприкінці квітня або у серпні. А починати підготовку землі можна вже у червні.

Де краще вирощувати полуницю?

Вона любить сонячні промені, де не має протягів та тривалої вологості. На північній стороні полуниця буде дозрівати пізніше, але ягоди виростуть великого розміру. На південній стороні ягоди виростуть раніше, дрібними, але солодкими. Можна полуницю висадити після часнику, моркви, петрушки, кропу, буряку, редиски та цибулі. А ось після огірків, баклажанів, бульби, капусти та перцю, кущі ягід садити не треба.

Як сформувати грядки?

Є кілька варіантів – високі, підвісні, вертикальні та насипні.

Насипні грядки роблять для того, щоб не гнило коріння. Якщо кліматичні умови спекотні та сухі — полуницю краще садити на рівні землі. Насипте землю шаром 20 см., зробіть ямку та висадіть кущ. Садіть полуницю трапецією, щоб земля не осипалась. Садіть кущі на відстані 40 см., на грядці шириною 30 см. Між рядами відстань повинна бути – 50 см.Високі грядки потрібно застосовувати, якщо при вирощуванні переважає волога погода. Насипте шар землі 20 см. та висадіть полуницю звичайним способом. За такими грядками гарно доглядати, не болить спина та врожай можна буде збирати раніше.

Ще дуже гарно застосовувати чорний спанбонд, який врятує вас від прополювання, а ваші ягоди будуть чистими.

Підгодівля.

У 10 л. води розчиніть 20 г. калійної солі, 40 гр. суперфосфату та 25 гр. сечовини. Цієї кількості вистачить на 1 м2 грядки. Можна використати органіку, 10 л. компосту, 10 л. перегною та 400 гр. золи перемішайте та підживіть кущі.

Пам’ятайте, що оновлення саджанців потрібно робити кожні 4 роки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!