Categories: Релігія

Як правильно провести Різдвяні свята, та що потрібно робити з 24 грудня по 6 січня

Увесь світ відзначає Святки на протязі періоду з 24 грудня по 6 січня.

Традиції в цей день.

24 грудня.

Це Святвечір, який люди зустрічають зі своєю родиною, накриваючи стіл, на якому стоять 12 пісних страв, головною з яких є кутя та напій із сухофруктів.

Ніч з 24 на 25 грудня.

В цю ніч колядники ходять по домівках, залучаючи достаток, успіх та щастя. Їх слід запросити до себе в дім та пригостити різноманітними солодощами. Саме в цю ніч сняться віщі сни.

25 грудня.

В цей день відзначають свято Різдва Христового. Родина збирається за святковим столом, на якому стоїть велика кількість смачних страв. Однак, не варто вживати алкоголь, бо можна залучити невдачу та проблеми на весь рік. Виключенням є церковне вино.

1 січня.

В цей день молоді хлопці й дівчата надягають гарні наряди та вирушають по сусідніх оселях. Вони читають щедрівки та висловлюють побажання щастя й добробуту. Господарі дають їм смаколики або гроші.

1 січня.

В цей день відзначають Новий рік. На свято чоловіки вирушають по домівках, засіваючи зерном, щоб залучити багатий врожай та достаток. Зерно прибирають лише на наступний день, щоб не прогнати грошову енергетику.

4 січня.

Сьогодні люди годують всіх птахів крихтами хліба та зерном. Коли птахи їдять, вони забирають невдачу та проблеми того, хто їх нагодував.

5 січня.

Напередодні Водохреща важлива спокійна атмосфера, в якій потрібно провести весь день та поститися. О дванадцятій годині ночі на дворі ставлять відро з чистою водою та залишають нічим не накриваючи.

6 січня.

Це свято Водохреща. Вода заноситься назад у будинок та її слід трохи відпити. Після окропіть нею всю оселю, щоб нечиста сила не могла у неї потрапити. Щойно вода стане теплішою, облийтеся нею та викупайтеся, що допоможе очиститися від негативної енергетики. На Водохреща християни суворо постяться, щоб не було неприємностей протягом наступного року.