Яблуня може рости декілька десятків років. Дерево не примхливе, бо росте та плодоносить в будь-якому ґрунті, на сонці й в затінку. Однак найкращим ґрунтом для неї буде супіщаний, мушлинистий та родючий. Не саджайте яблуню в глинистий, болотистий, лужний або кислий ґрунт. В низині достатньо холодне повітря, через що яблуні буде погано. Ґрунтові води повинні бути на глибині 1,5 метри. Якщо вони ближче, дерево слід саджати на штучному пагорбі або гряді.
Якщо ділянка велика, вирощуйте яблуню вздовж північного або північно-східного боку, щоб вона не кидала тінь на інші дерева.
Високорослі сорти яблунь саджають на відстані 6 м, середньорослі — 3 м, а низькорослі — 1,5 м.
В регіонах з теплим кліматом яблуні починають висаджувати восени, за місяць до замерзання землі, в середній смузі — в квітні.
Ями під посадку слід робити завчасно. В осінній період їх готують за 10 днів до посадки, для весняної — восени.
Високорослим деревам знадобиться яма 60 см завглибшки, шириною 120 см та довжиною 150 см. Для низькорослих — 40 см завглибшки та 90 см завширшки.
В низині та в щільному ґрунті, ями викопують на 50 см завглибшки, щоб в них не накопичувалася вода. Дно ями слід розпушити брухтом.
Етапи посадки саджанців.
Спочатку всередину ями слід вбити кілок, засипати родючий ґрунт верхнього шару на ⅓. Попередньо в нього додають добрива. Потім додайте шар ґрунту без добрив так, щоб утворився невеликий горбок. Поставте на нього саджанець, щоб коренева шийка була вище за край землі на 6-7 см. Розправте коріння та засипте ґрунтом без добрив. Під час посадки деревце слід 2-3 рази потрясти, щоб не було порожнин. Потім по краях ями насипте ґрунт, який дістали з нижнього шару ями, висотою до 10 см. Прив’яжіть саджанець до кілка та полийте.
На один саджанець знадобиться 3 відра перепрілого гною, 150 грамів суперфосфату та калійного добрива або 1 кг попелу. Для кислого ґрунту знадобиться 600 грамів доломітового борошна.