Як правильно підготувати аґрус та смородину до зими, щоб врожай був великим, а ягоди смачними

Якщо правильно підготувати аґрус та смородину до зими, тоді врожай буде великим, а ягоди смачними.

Деякі люди підгодовують чагарники навесні, щоб був великий врожай. Але не варто забувати, що у літній період втрачаються корисні речовини. А це не посприяє гарному врожаю, навіть з весняною підгодівлею. Тому, слід займатися цим восени, що також допоможе добре перезимувати.

Добрива.

Для чагарників аґрусу, чорної та червоної смородини, краще підійдуть азотні, фосфорні й калійні добрива, компост та курячий гній.

Правильна підгодівля.

Гарним періодом для підгодівлі кущів є з третьої декади вересня — до середини листопада. Щоб врожай смородини був великим, краще використовувати фосфорні добрива.

Якщо добре удобрити кущі при посадці, можна не підгодовувати їх на протязі перших трьох років.

Для смородини важливі органічні добрива — це може бути перегній або послід.Перегноєм підгодовувати слід двічі. Спочатку в жовтні, а потім через три тижні вже в листопаді. Кожен смородиновий кущ потребує 5 кг перегною. Його потрібно змішати з суперфосфатом 50 гр. та калієм 15 гр. В такому випадку підгодівлі не можна переборщити, вносячи від 15 до 20 кг на один кущик.

Удобрюйте так, щоб не зачепити прикореневе коло, інакше можна спалити коріння. Обов’язково поєднуйте підгодівлю з поливом.

Для аґрусу добре підійде курячий послід. Його необхідно розвести у пропорції 1 відро на 8 літрів води. Через два тижні необхідно додати 30-40 грамів калію безпосередньо на кущ. Потім 100 г фосфату в листопаді.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!