Як правильно підгодувати кущі смородини весною. 5 ефективних добрив

Кущ смородини один із перших, який прокидається після зими. На початку весни він потребує догляду, щоб потім отримати гарний врожай. Це гарний час, щоб підживити кущ.

Перед тим, як це зробити, потрібно прибрати опале листя під кущем, обрізати старі гілки та розпушити землю.

Розпочинають підгодівлю з азотних добрив. До них відноситься аміачна селітра та сечовина. Суміші потрібно вносити у землю, розраховуючи по 50 грамів на молодий кущ, а на дорослий по 100 грамів. Після розпушіть землю та зволожте.

Не забудьте про калій та фосфор, щоб формувались смачні та великі ягоди. На відро води додайте 30 грамів нітроамофоски. Розраховуйте 5 л. на дорослий кущ.

Підгодівля органічними добривами.

  • Рідкий коров’як. На 5 л. води розчиніть 1 л. коров’яку. Розчин настоюйте 14 днів, кожного дня перемішуючи. Готове добриво перед застосуванням потрібно розчинити у співвідношенні 1 до 10.
  • Рідкий курячий послід. Насипте пів відра курячого посліду та залийте водою, перемішайте та залишіть настоюватись протягом 7 днів. Готове добриво перед застосуванням потрібно розчинити у співвідношенні 1 до 15.
  • Настій з хліба. 1000 грамів сухого хліба розчиніть у 5 л. води. Додайте 50 грамів дріжджів та 60 грамів цукру. Перемішайте. Готове добриво перед застосуванням потрібно розчинити у співвідношенні 1 до 10.
  • Картопляне лушпиння. 100 грамів сухого лушпиння потрібно залити 10 л. окропу. Настоюйте засіб протягом 7 днів. Коли закінчиться процес бродіння можна використовувати добриво.

Сухе лушпиння та хліб не можна розкладати під кущем, вони приваблюють гризунів.

  • Зелене добриво. Візьміть діжку та на половину заповніть свіжою травою, залийте окропом та додайте трохи цукру. Настоюйте 14 днів у теплому місці. Готове добриво перед застосуванням потрібно розчинити у співвідношенні 1 до 10. Це добриво має специфічний запах. Розраховуйте розчинене добриво 10 л. на 1 кущ.
  • Дерев’яна зола та кісткове борошно. Притрусіть добривами землю під кущем та розпушіть її.

Розчини не можна виливати під корінь, потрібно зробити поглиблення навколо куща та туди виливати добриво. Після поглиблення потрібно замульчувати.

Спробуйте підгодувати кущі смородини цими добривами й ви будете вражені результатом!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!