Як правильно доглядати аґрус після збирання врожаю. Кілька головних правил

Кущі аґрусу майже не потребують ніякого догляду. Однак, коли буде зібраний врожай, варто провести кілька маніпуляцій.

Щоб на наступний рік мати гарний врожай ягід аґрусу, після плодоношення потрібно підживити його, вчасно поливати та правильно обрізати.

Полив аґрусу.

По закінченню збору ягід кущі аґрусу потребують багато води. Цю маніпуляцію проведіть не менше трьох разів. Перший раз полийте рослини на початку вересня та два рази в першій половині жовтня.

Кожний раз витрачайте по 4-5 відер води на кущ з інтервалом в 10,5 дні.

Підживлення аґрусу.

В кінці літа кущі аґрусу підживіть не менше трьох разів комплексним добривом. Відразу після збору врожаю ягід, в кінці вересня та наприкінці жовтня.

Перший раз підживіть рослину фосфорним та калійним добривом. Для цього з’єднайте 5 ст. л. суперфосфату із 1 ст. л. сірчанокислого калію. Цією сумішшю посипте землю під кущем, граблями закладіть її в землю й добре полийте простою водою.

Другий раз підгодуйте кущі аґрусу сумішшю, яка складається з 1,5 ст. л. подвійного суперфосфату змішаним з 4 ст. л. сульфату калію. Добриво розподіліть по колу біля куща та добре полийте його.Втретє підживіть кущі аґрусу вкінці жовтня й для цього потрібно взяти коров’ячий перегній. Досить буде на один кущ аґрусу 0,5 л. цього добрива.

Обрізка аґрусу.

Аґрусові кущі потрібно обрізати. Це варто зробити два рази. Відразу після плодоношення, а вдруге в перших числах серпня.

Коли врожай ягід буде зібраний, варто провести санітарне прибирання біля кущів. Для цього приберіть все хворе, сухе та старе гілля. Залиште тільки 5 здорових та міцних пагонів. А в серпні місяці підріжте цьогорічні відростки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!