Як позбутися від колорадського жука без хімії. Дієвий засіб, городникам на замітку

Для початку ми постаралися зібрати найбільш поширені народні засоби боротьби з колорадським жуком без використання хімії.

На жаль, найнадійнішим способом боротьби з колорадським жуком городники вважають збір жуків і личинок із рослин вручну. Щоб полегшити цю важку роботу вигадали різні хитрощі.

Народний засіб – висадити трохи старої картоплі збоку, щоб привернути увагу жука й зберегти основні посадки. Наприклад, перед тим, як молода картопля трохи підросте на грядках, можна висадити неподалік кілька старих бульб. Коли вони зійдуть, молоде листя переманить жуків з основних посадок, а на невеликій ділянці їх легше збирати для знищення.

Ще можна використовувати консервні банки для пасток. Нарізану часточками картоплю замочують на добу в міцному розчині сечовини (1 склянка сечовини на 1 літр води) і потім розкладають в пастки. Міняти отруту треба щотижня. Банки-пастки прикопують уздовж картопляних грядок і перевіряють кожен день.

До випробуваним народних засобів від колорадського жука належать деревний попіл, цибулиння й бобові.

При посадці картоплі кладіть у лунку разом з бульбою квасолину (або біб) і жменю попелу чи лушпиння цибулі. Картоплі це не завадить, навпаки, буде служити підгодівлею, а жука має відлякати.

Вважається, що позбутися колорадського жука допомагає листя волоського горіха. Одні городники просто збирають восени листя горіха й прикопують його на тих грядках, де збираються навесні садити картоплю. Інші замочують листя у воді, проціджують і обприскують отриманим настоєм паростки картоплі, що зійшла.



Хорошим засобом від колорадського жука в народі вважається посипання картопляних кущів деревним попелом або кукурудзяним борошном. Робити це треба по росі або відразу після дощу (на вологе листя).

Також можна посипати міжряддя свіжою сосновою тирсою.

Досвідчені городники радять між грядками з картоплею садити кріп, календулу, настурції або горох, квасолю чи боби. Вважається, що ці рослини відлякують колорадських жуків.

Також вважається корисним обприскувати картопляні грядки відваром кульбаби, хвоща чи полину (по 200 гр свіжої зелені прокип’ятити 15 хв у відрі води, охолодити, розбавити в 10 літрах води півлітра відвару).

Останнім часом, кращим засобом від колорадських жуків стали вважати мульчування восени картопляних грядок соломою і листям. Навесні бульби картоплі викладають прямо на цей шар, і зверху прикривають ще одним шаром мульчі.



Мульчування картопляних грядок листям і соломою

Колорадський жук, що перезимував у землі, не зможе подолати цей щільний шар і загине. Мульча, в свою чергу, не тільки заважає рости бур’янам, але й зберігає вологу для пагонів картоплі та є місцем для життя богомолів, турунів, хижих павуків, що поїдають колорадського жука.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!