Попелиця висмоктує сік з листя рослини й найчастіше від цього шкідника страждають молоді саджанці та бутони. Листя починає скручуватися, деформуватися та відмирати, пагони перестають рости й викривляються верхівки. Зі слиною попелиці передаються шкідливі віруси до рослин, що завдають їм великої шкоди. Коли попелиці багато, пагони сохнуть та гинуть. Найбільшої шкоди попелиця завдає молодим саджанцям плодових дерев. Боротися зі шкідником складно, бо вона швидко та безперервно розмножується. Тому, дуже важливо вчасно вживати заходів, щоб контролювати попелицю та зібрати гарний врожай.
Приготуйте часникову олію. В часнику багато сірки, яка є протигрибковим та антибактеріальним засобом, а також, отрутою для шкідників.
На 0,5 літра води кімнатної температури додайте 4 зубки подрібненого часнику та 2 ч. л. олії. Ретельно перемішайте та залиште настоюватися протягом 24 годин. Процідіть та розведіть з водою й залиште настоюватися протягом 3-4 діб.
Перед використанням розведіть розчин в 1 літрі води та додайте рідке мило. Готовим розчином обприскайте чагарники та дерева з попелицею. Найбільше приділяйте увагу нижній стороні листя.
Також, можна посадити рослини, які будуть відлякувати попелицю. До них відносяться чорнобривці, коріандр, цибуля, часник, м’ята, фенхель, гірчиця, базилік, далматська ромашка, піретрум та лаванда. Насичений аромат цих рослин відлякує попелицю. Висаджуйте їх поряд з рослинами, яким потрібний захист.