Як омолодити кущі смородини, щоб порадували рясним врожаєм. Три кращі способи

З часом смородина може почати давати менше врожаю. Через це більшість городників прибирають такі кущі з ділянки та саджають нові. Однак, не поспішайте це робити, бо можна омолодити старий кущ за допомогою деяких методик.

Омолоджувальна обрізка.

Найпростіший та найдієвіший спосіб. Омолоджуюча обрізка проводиться восени після повного опадання листя. Зазвичай процедура проводиться наприкінці вересня — в першій половині жовтня. Якщо рослина молодша 10 років, процедуру варто проводити в кілька етапів протягом трьох років. В цей час садівник повинен зрізати частину гілок вщент.

На кущах старше 10 років можна зрізати всі пагони, що знаходяться на рівні землі. Потім присипте зрізи попелом.

На зиму смородину потрібно вкрити торфом або тирсою, а навесні полити Алірин-Б або Бактофітом, в склад якого входить паличка. Потім розлийте чагарники розчином коров’яка або пташиного посліду.

Так надземна частина куща омолодиться. Щоб омолодити корені, потрібно пересадити смородину на інше місце в більш родючий ґрунт.

Поділ куща.

Викопайте та розділіть кущ на 2-3 частини. На кожній з них повинні бути однорічні пагони. Видаліть старі гілки, укоротіть коріння та посадіть в заздалегідь підготовлену яму.

Відведення.

Спосіб підійде для чорної смородини. Розмноження відведеннями можна використовувати, також, для білої та червоної смородини.

Відігніть від куща найсильніші молоді пагони та покладіть в борозни. Зафіксуйте скобами та прищипніть верхівку. Після укорінення пагона відокремте його від куща секатором.

Живцювання.

Живці заготовляють у вересні — на початку жовтня. Слід обирати пагони 2-4 років, на кожному з яких є по 5-6 нирок.

Місце верхнього зрізу повинно знаходитися над ниркою, а нижнього — під нею. Живці слід зрізати довжиною 12-15 см. Навесні вкорінені живці можна пересадити на постійне місце зростання.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!