Як накрити озимий часник на зиму, щоб не померз. Городникам на замітку

Озимий часник має більші зубчики, ніж ярий та довше зберігається. Однак, щоб отримати гарний врожай, потрібно подбати про догляд та захист від морозів.

Терміни укриття.

Озимий часник садять за 1-2 місяці до настання заморозків, щоб він встиг вкоренитися. Укриття потрібно зробити, коли температура повітря опуститься до 5 градусів морозу. Якщо зробити укриття раніше, часник перегріється та проросте, через що може захворіти й згнити. Якщо вкрити запізно, він підмерзне та загине.

Укриття.

Для укриття використовують різні матеріали. Найпоширенішими є тирса, сіно та солома. Вони створюють повітряний шар, що захистити часник від морозів та перепадів температур. Робіть шар з сіна або соломи 10-15 см завтовшки.

Також, для укриття використовують листя. В ньому міститься багато поживних речовин, що поступово виділяються в ґрунт. Шар листя повинен бути 15-20 см.

Торф – це природний матеріал, що має антисептичну дію та не дає розвиватися грибковим хворобам. Його використовують в якості мульчі або підстилки під інші матеріали. Шар торфу повинен бути 5-10 см завтовшки.

Захисний матеріал.

Знадобиться спеціальна тканина або плівка, якою накривають поверх інших матеріалів. Це захистить культуру від вітрів, снігу та дощу. Закріпіть матеріал кілками або камінням, щоб його не здуло вітром.

Зняття укриття.

Прибирати укриття потрібно на початку весни, коли температура повітря встановиться на рівні 5 градусів тепла. Якщо зняти його надто рано, часник замерзне, а пізно — задихнеться та згниє.

Під час зняття укриття, обережно звільніть паростки часнику від матеріалів та приберіть бур’яни.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!