Categories: Сад та Город

Як на довго забути про пирій на городі. Кілька перевірених способів

Для садівників бур’ян – це дуже нав’язливий шкідник. Найсильніший із них – це пирій, який дуже швидко розмножується та пристосовується до будь – якого середовища існування та кліматичних чинників.  З невеликої частинки кореня може вирости дуже велика та міцна рослина, яка буде заважати рости культурним насадженням. Вивести пирій можуть хімічні засоби, але не кожний господар хоче її використовувати.

Як це зробити без хімічних засобів?

Пирій любить рости на сонячному місці, тінь його вбиває. Деякі сидерати можуть прибрати пирій з ділянки – жито, овес, пшениця, люпин, пелюшка та конюшина.

  1. Ручна боротьба. Підходить для не великої ділянки, для великої площі процес займе багато часу та сил. Використовують вили, а не лопату. Капайте пирій на глибину 20 см.
  2. Подрібнення коріння за допомогою мотоблоку або мотокультиватору. Занурюйте техніку на 20 см. Таким способом пробуджуються молоді бруньки, які потім легше вибрати з землі. Як тільки, після обробки виросте молодий пирій, його одразу потрібно прибрати, щоб вони не встигли розвити міцну кореневу систему. Бажано після обробки висадити сидерати, але не дуже щільно. Таким способом ви оздоровите землю, створите тінь для пирію та оздоровити землю.
  3. Надрізайте пирій раз у 20 днів по 4 рази й він не буде розростатися. Він не повинен вирости вище 10 см. Чим густіша зелена трава – тим міцніше коріння.
  4. Застеліть пирій картоном або чорною плівкою та закрийте сонце. Накриття залишіть на літо й ви позбудетесь коренів та парослі.
  5. Мульчування або плоскоріз.
  6. Посійте разом з пирієм гречку, а після її сходження залишіть її на грядці. Змішайте скошені рослини з гірчицею, рапсом та вівсом. Полийте ділянку та не чіпайте до самої осені. Восени перекопайте землю.

Оберіть для себе зручний для вас спосіб боротьби з пирієм!