Одним з найулюбленіших кущів людей є малина. Коли розпочинається весна, малина потребує догляду, щоб надалі порадувати вас своїм врожаєм смачних ягід.
Як доглядати за малиною?
Більша частина коренів знаходиться у верхньому шарі землі. Тому під час засухи малину потрібно ретельно зволожувати. Не забувайте поливати кущі під час квітнення, росту та дозрівання ягід. Враховуйте погодні умови. Земля повинна бути зволоженою до пів метра.
Якщо восени ви підживили малину, то на початку весни вносити добриво не потрібно. Перед тим, як малина почне квітнути, кінець травня, можна підживити малину мікроелементами. Використовуйте комплексні азотовмісні добрива. Або використайте 5 кг. перегною на 1м2, розчиніть курячий послід з водою у співвідношенні 1 до 20 чи коров’як з водою у співвідношенні 1 до 10. Не забудьте додати 60 грамів суперфосфату та 30 грамів сірчанокислого калію.
Щоб уберегти корені від заморозків, потрібно викласти мульчу під кущами. Завдяки мульчі у землі буде утримуватись волога. Мульчуйте кущі після внесення мінеральних добрив. Це можна зробити торфом, лушпиння соняшника, гноєм із соломи, тирсою або дрібними гілочками. Шар мульчування складає 5 см. якщо земля не замульчована, потрібно час від часу розпушувати землю.
Санітарну обрізку проводьте на початку березня. Зрізайте пошкоджені, сухі та замерзлі гілки. На 1 м2 залишайте від 15 до 20 здорових гілок. Для того, щоб збирати ягоди у різний час, обрізайте кущі на різній висоті. Різниця між гілками може складати 10 – 15 см.
Ремонтантний сорт обрізають весною. Щоб отримати врожай один раз та він був рясним обрізайте повністю гілки не залишаючи пеньків. Якщо плануєте зібрати врожай двічі, залишіть пагони висотою до 25 см.
Перед тим, як проводити обробку, уважно розгляньте гілки. Потовщення на гілках, можуть свідчити про місце зимування шкідників. Такі гілки потрібно обережно відрізати та спалити. Після проведіть обприскування 1 % розчином бордоської рідини. Не забудьте розпушити землю та обприскати її.
Проти антракнозу проведіть обробку – Прогнозом, Чистофлором або Агролікарем. Від сірої гнилі – Фітоспорином, Скором або 3 % розчином бордоської рідини. При іржі використовують Бактофіт, Топаз та Абіга – Пік. Проти стеблової мухи та малинного жука застосовують Аскру, Фітоверм, Кінмікс. Проти павутинного кліща – Атикліщ та Фітоверм. При малинній галиці – гілки обрізають, землю перекопують та обприскують засобом Фуфінон – Нова. На кущ достатньо 200 мл. розчину (на відро води додають 20 мл. засобу).
Щоб не пропустити захворювання, вчасно оглядайте кущі малини.