Витягнулася розсада і стала тонкою: чому так відбувається і що робити

Найчастіше сильно витягується саме розсада томатів. Однак, є способи попередження та вирішення цієї проблеми.

Розсада може витягнутися через несприятливі умови та неправильний догляд. Якщо надто рано посіяти насіння, наприклад, в лютому, може виникнути брак світла. Також, рослину не варто розташовувати в темному місці. Ще вона витягується через надмірну вологість ґрунту та підвищену температуру повітря. Надмірна волога та густий посів викликають появу чорної ніжки – хвороби, яку не можна вилікувати.

Щоб усунути причини витягування, потрібно дотримуватися певних правил вирощування розсади. В цьому допоможуть фітолампи або розташуйте розсаду в більш освітлюваному місці. Також, потрібно зменшити кількість підживлень азотними добривами та поливів. Можна зменшити температуру повітря в приміщенні, щоб скоротити кількість поливів та уповільнити розвиток рослини.

Якщо посів був густим, сіянцям може стати тісно в одній ємності, тому вони починають затінювати один одного. В такому випадку їх слід розсадити по окремих ємностях.

Коли розсада витягнулася навіть в окремій ємності, яка не повністю наповнена ґрунтом, тоді просто досипте його. Завжди потрібно заповнювати склянку на 2/3. При додаванні землі намагайтеся робити це до сім’ядольних листків, але не вище. Цей спосіб, також, допоможе розвинути кореневу систему, бо підсипання ґрунту сприяє утворенню додаткових корінців на стеблі рослини.

Якщо розсада витягнулася, можна зміцнити її за допомогою регулятору росту. Це призупинить активний розвиток рослини, тоді вони не переростуть. Також, завдяки препарату укорочуються та потовщуються стебла й збільшується ширина листя. Регулятор росту розподіляє поживні речовини, більшість яких отримують корені, що активізує ріст та посилює кореневу систему.

Перша обробка помідорів, перцю та баклажанів проводиться після появи 3-4 справжніх листків, капусти – при появі сім’ядоль, а квіти – при переростанні.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!