Categories: Сад та Город

Вирощуємо тую з живця. Як правильно це робити, щоб гарно та швидко росла

Як посадити тую живцями – покроковий майстер-клас.
Всім подобається охайний вигляд прибудинкової території, яка прикрашена вічнозеленими рослинами. Проте, придбати посадковий матеріал виходит дорого. Для тих, хто не хоче витрачати багато грошей, можна зробити процедуру зовсім безкоштовно, виростивши кущ з невеликого живця.

Пропонуємо декілька порад, як посадити тую живцями.

Розмноження туї живцями.

Тую виростити зовсім не важко. Потрібно лише знайти невелику гілочку цього деревця. Прижитися може не кожна рослина, а ось зелена та блакитна туя не дуже примхлива в цьому випадку.

Вибір живця.

Щоб держак з бальною ймовірністю прижився, потрібно зробити правильний вибір. Чим більшим буде держак, тим легше йому буде прижитися. Зріжте гілку з дорослої туї довжиною 30 см й нижнє листя обірвіть.

Підготуйте ґрунт.

Туї потрібно розміщувати в вологому та затіненому місці. Зробіть ямку глибиною 20-25 см та розпушіть землю на дні. Насипте в лунку добрива. Краще за все підійдуть водорозчинні. Залиште в такому стані на деякий час, щоб добриво засвоїлось в ґрунті.

Посадка туї живцями.

Поставте держак в ямку до самого листя так, щоб гілка стояла прямо. Якщо держак хитається, краще присипати його землею та ущільнити ґрунт навколо.

Теплиця для туї.

Щоб туя добре прижилася, їй необхідні спеціальні умови. Підготуйте міцний прозорий матеріли, наприклад, обрізану пляшку. Нею потрібно накрити держак, сховавши все листя всередину. Головне, щоб холодне повітря не потрапляло до рослини. Тому, пляшку краще добре встромити в землю на декілька сантиметрів вглиб, а потім присипати краї землею, полити невеликою кількість води та залишити в спокої.

Догляд за держаком.

Догляд за цією рослиною простий. Її потрібно періодично поливати та провітрювати, але вперше це робиться лише через 14 днів після посадки. Щойно держак вкоріниться , можна прибрати пляшку. Наступного року можете пересадити тую, однак краще дати їй зміцніти протягом 1-2 років на одному місці.

Є ще один спосіб посадки туї, однак він більш складний. В цьому випадку рослина точно пустить коріння та приживеться. Оберіть держак та приберіть нижні гілки, щоб укорінення було швидшим. Залиште тую в тіні на два дні.
Після, замочіть держак в стимулюючій суміші та пересадіть в невелику ємність з легким ґрунтом, де не затримуватиметься зайва волога. Після посадки добре полийте рослину, а потім помістіть так само під пляшку. Також, можна посадити живці по пластикових стаканах та накрити ними ж зверху.

Залиште живці в такому стані на 7 днів при стабільній температурі. Для ефекту парника, розташуйте стакани в банках з мінімальною кількістю води.

Через 7 днів можна починати обприскувати держаки з періодичністю через день. Поливати не потрібно, лише трохи зволожувати ґрунт та гілку. Робіть це протягом 1-2 місяців. Коли з’явиться коріння та почнуть рости гілки — це означатиме, що держаки прижилися. Тоді висадіть тую на відкритий простір.