Вирощуємо лаврове дерево вдома. Три головні правила

Лаврове дерево може рости не тільки в землі на відкритому просторі на теплому півдні, а й на підвіконні квартири. Для нього не потрібні особливі умови, щоб він комфортно існував. Розмножують його за допомогою живців й процес від цього називається живцюванням.

Правильне живцювання лавра.

Заготовку живців проводять починаючи з квітня по червень місяць. Використовуйте для живцювання гілочки з віника лавра чи молоді пагони з живого дерева. На них має бути по два міжвузля, з живою тканиною не сухою.

Поріжте пагін на частини завдовжки 6–9 см., косим зрізом. Нижнє листя видаліть, а верхнє обріжте навпіл, якщо є насіння видаліть його, бо воно буде забирати сили в молодого деревця. Після поставте живці на півдоби у воду.

Правильне укорінення лавра.

Підготовлений ґрунт прогрійте, він має бути нейтрального складу. Це може бути торф з піском чи мохом, вермикуліт чи перліт. Візьміть горщик в якого великі дренажні отвори. Дно заповніть на 2/3 об’єму дренажем: галькою, пінопластом, керамзитом, далі насипте приготовану суміш землі.



Обробіть місце зрізу живців стимулятором росту та висадіть в землю на глибину 2 см. Зверху присипте грубим річним піском двохсантиметровим шаром та добре зволожте.

Правильний догляд за лавровим деревом.

Посаджені живці накрийте зверху банкою чи поліетиленовим пакетом й тримайте там постійну температуру близько 22-26°С. Періодично відкривайте та провітрюйте живців, поливайте в разі повного висихання ґрунту, бо зайва волога може викликати підгнивання й загибель саджанця. А от обприскувати його можна хоч щодня. За теорією, якщо все було зроблено правильно, корені на живцях мають з’явитися за 4 місяці. Тільки після цього пересадіть його в інший горщик для постійного зростання.

Влітку перенесіть молоде дерево на засклений балкон.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!