Вирощуємо гриби на своєму городі: як правильно це робити, щоб збирати врожай до пізньої осені

Гриби можна сіяти, але не всі. Для посіву підійде білий гриб та підберезник. Спосіб буде однаковим для обох.
Підготувати грибну розсаду дуже просто. Візьміть капелюх перезрілого гриба та пропустіть крізь м’ясорубку. Покладіть в пляшку з водою. Для пробудження спор в природі їм потрібно пройти по кишківнику зайця або їжака. Таке середовище розщеплює їжу, але не перетравлює спори, лише знімає з них захисну плівку. Після того як заєць справить нужду, на землі залишаються готові для зростання спори та зростає грибниця.

Щоб відтворити подібне середовище вдома, покладіть в літрову пляшку 2 ст. л. французьких дріжджів та залиште суміш на місяць. На дно пляшки осідає м’якоть грибів, яку потрібно прибрати, а все, що залишається зверху – зберіть в окремий посуд. Посівний розчин готовий.

Враховуйте концентрацію, бо один гриб має мільйон спор. Тому, не можна робити полив саме такою концентрацією. Для приготування 1 склянку готового розчину слід розвести в бочці води та полити поряд з деревами, біля яких були знайдені гриби. Якщо підберезник знайшли біля берези, то поливайте розчин поряд з березами. Якщо білий гриб знайшовся поряд з дубом, то поливати, також, потрібно біля дуба. Ці гриби мають тісний зв’язок з корінням дерев. Спори пам’ятають та будують стосунки з тими видами дерев, поряд з якими росла їх мама.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!