Використання опалих яблук з користю. Не поспішайте їх викидати

Падалицею називають плоди, що впали з дерева. Їх, обов’язково, слід прибирати, інакше можна заразити ґрунт та плодові дерева. Гнилі плоди слід знищити. Існують методи, які будуть корисними.

Компост.

Яблука — це органічний продукт. Їх можна відправити в компост. Однак, компостна яма не повинна бути відкритою, інакше запах буде залучати різних шкідників. Також, можуть з’явитися інфекції та збудники хвороб. Збирайте опалі плоди раз на 2-3 дні та складайте в компосту яму. Накрийте травою шаром 10-20 см та засипте ґрунтом. Також, до компосту можна додати деревний попіл, доломітове борошно та вапно.

Теплі грядки.

Падалицю використовують для підготовки теплих грядок для весняних сортів. Викопайте траншеї 1-1,5 лопати завглибшки. Зверху покладіть яблука, присипте травою та ґрунтом. Для прискорення приготування компосту, час від часу проводьте полив. Також, можна додавати біологічні засоби для прискорення розкладання органіки.

Складування.

З опалих яблук роблять поховання для посадки баштанних культур. Викопайте великі ями та закладіть їх шарами, як у випадку з компостною ямою. Наступного року на ділянці можна буде посіяти кабачки, гарбузи та патисони. Це забезпечить чудовий врожай.

Падалиця на городі.

Не можна просто викидати опалі яблука на город, інакше вони будуть приваблювати шкідників. Краще закопати їх в окремому місці на ділянці. Гнилі яблука засипте товстим шаром землі в 10-15 см.

Якщо яблука просто впали на землю під час дозрівання, їх можна та потрібно використовувати. Однак, опалі яблука не підходять для зберігання, навіть якщо мають гарний вигляд. При контакті з землею яблука стикаються зі спорами, що викликають гниль. Тому, гарні опалі яблука зберіть та одразу переробіть.

Компост є органічним добривом, що утворюється в наслідок розкладання органічних речовин. Щоб приготувати компост, використовують бур’ян, листя, овочі та фрукти, що зіпсувалися. Добриво можна вносити під будь-які рослини. Він допоможе покращити структуру ґрунту. Також, з’являються дощові черв’яки, що дуже корисні для рослин.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!