Використання марганцю на городі. Засіб, який допоможе позбутися багатьох проблем

Марганцівку вважають антисептиком, тому її застосовують в традиційній медицині, а також у ветеринарії, для захисту рослин та в якості добрива в рослинництві. Щоб приготувати 1% розчин марганцівки, візьміть 1 гр. цієї речовини та розчиніть у 100 мл. теплої води. Іншу концентрацію готуйте користуючись цим співвідношенням.

Якщо наповнити 1 ч. л. порошку перманганату калію без верху, вага його буде складати біля 6 грамів.

Використання марганцю в якості добрива.

Він потрібен рослинам для посилення окисно-відновлювальних процесів, дихання та фотосинтезу рослин. При нестачі цього добрива в землі, внесіть марганцевий шлам чи марганцевий суперфосфат в кількості 3-5 гр. на 1 кв. м. площі або розчин сульфату марганцю 0,03-0,05%.

Землю в теплиці чи грядках полийте 1-3% розчином перманганату калію. Цю обробку проведіть за 14 днів до всіх городніх робіт.

Використання для знезараження землі.

Приготуйте 0,2% розчин марганцівки, який має знезаражувальну дію на патогенну мікрофлору землі заражену фузаріозом чи кореневою гниллю. Внесіть цей розчин у кількості 1 л. на одну посадкову лунку.

Антисептик для знезараження насіння.

Щоб захистити насіння овочів від хвороби й підняти імунітет до інфекції, протравіть та продезінфікуйте його. Приготуйте 0,5-1 % розчин марганцівки, витримайте в цьому розчині насіннєвий матеріал упродовж 15-20 хвилин та промийте під струменем води, а після трішки просушить його.



Використання як добриво для рослин.

Розчином марганцівки проведіть позакореневу та кореневу підгодівлю розсади й дорослих кущів рослин.

Перед вегетацією проведіть кореневу підгодівлю: 5 грамів на 1 кв. м. для овочів; 5-10 грамів на 1 кв. м. для ягід; 10-15 грамів на 1 кв. м. для садових дерев.

Під час квітнення та утворення плодів, проведіть позакореневу підгодівлю. Приготуйте такий розчин: 3 гр. марганцівки та 1 гр. кислоти борної.

Овочеву розсаду підживіть двічі: 5 гр. марганцівки розчиніть у 10 л. води. Підживіть на передодні пересадки у відкритий ґрунт та за 7-14 днів після.

Марганцівка як фунгіцид.

Її використовують для боротьби з грибковими хворобами: бурою плямистістю, фузаріозом, хлорозом, бурою іржею та гниллю. Розчином марганцівки обприскайте рослини. Для овочів візьміть розчин марганцівки 3%. При дуже великому зараженні рослин, робіть їх обробку через 3 дні, поки не зникне хвороба.

Помідори обробіть 1-2 % розчином марганцівки від фітофторозу не менше 3 разів за сезон. В період пересадки у відкритий ґрунт, під час масового цвітіння та при плодоношенні.



Цибулю й картоплю замочіть на 5-8 годин у такому розчині. Для цього розчиніть 5 гр. засобу у 10 л. води.

Приготуйте такий розчин: 10 л. бордоської суміші та 3 гр. марганцівки. Застосуйте його проти борошнистої роси на городині та винограднику.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!