Categories: Сад та Город

Від посіву насіння до висадки в ґрунт: як виростити міцну та гарну розсаду капусти

Щоб отримати щедрий врожай капусти, потрібно виростити міцну розсаду. Під час вирощування потрібно дотримуватися кількох порад.

Терміни посіву.

Терміни посіву залежать від того, коли капуста дозріла та клімату регіону. Якщо посіяти насіння запізно або зарано, розсада витягнеться, ослабне чи не встигне сформувати качани.

Ґрунт.

Обирайте родючий, пухкий, вологоємний та вологопроникний ґрунт. Також, він повинен бути нейтральним або слаболужним, бо капуста не буде рости в кислому ґрунті.

Придбайте готову ґрунтосуміш для розсади або приготуйте власноруч. Для цього знадобиться садова земля, перегній, торф, пісок та попіл.

Перед посівом насіння, проведіть знезараження ґрунтосуміші гарячою водою, розчином марганцівки або магазинним засобом.

Посів.

Підготуйте ємності, в яких є дренажні отвори. Перед посівом замочіть насіння в теплій воді або в розчині стимулятора росту. Просушіть на паперовому рушнику. В ємність насипте ґрунтосуміш та зробіть невеликі заглиблення. На одну ямку знадобиться одна насінина. Присипте ґрунтом, утрамбуйте та обприскайте водою. Поставте в теплому та світлому місці.

Пікірування.

Пересадіть сіянці в більш просторі горщики, щоб коренева система нормально розвивалася, а рослини були міцними. Пікірування проводиться після появи 2-3 справжніх листків. Зазвичай цей термін припадає через 2-3 тижні після появи сходів. Для пересадки використовуйте ті самі ємності та ґрунт, що й для посіву. Зробіть поглиблення, обережно дістаньте паросток, намагаючись не пошкодити корені та пересадіть в нову ємність на глибину до першого листя. Утрамбуйте землю, полийте та поставте в світлому місці.

Догляд.

Розсаду капусти потрібно правильно поливати, забезпечити додаткове освітлення, підгодівлі та загартовування. Полив має бути помірним. Ґрунт не повинен бути перезволоженим або сухим. Полив здійснюється теплою відстояною водою.

Додаткове освітлення потрібне, якщо денного світла ще замало. Капуста потребує освітлення протягом 12-15 годин на добу.

Підгодівля проводиться 2-3 рази за весь період вирощування. Вперше підгодівлю проводять через 10-14 днів після пікірування, вдруге — через 14 днів після першого, а втретє — за 10-14 днів до пересадки у відкритий ґрунт.

Підживлення можна проводити органічними або мінеральними добривами. Використовуйте коров’як, пташиний послід або комплексні добрива для розсади.

Перед пересадкою у відкритий ґрунт, паростки слід загартувати, щоб вони встигли адаптуватися до умов. За 14 днів до пересадки виносьте ємності з рослинами на декілька годин на добу. Поступово збільшуйте час розсади на свіжому повітрі та зменшуйте температуру.