Вирощувати огірки на власному городі цікаво й приємно, але для цього потрібно прикласти максимум зусиль, щоб отримати гарний врожай цього смачного овоча. Якщо все зробити правильно, то в результаті можна отримати гарний врожай смачних зеленців. Городники використовують різні хитрощі, щоб отримувати великий їх врожай та продовжити плодоношення до кінця осені.
Проведення необхідних робіт та допущені недоліки при вирощуванні огірків.
- Загущена посадка кущів огірків, може призвести до появи пустоцвіту.
- Не поливайте багато або взагалі призупиніть полив огірків на початку квітнення, щоб квіти не стали безплідними.
- Якщо для посіву будете використовувати насіння тогорічного збору, то перед посівом замочіть його на півгодини в підігрітому розчині марганцю, після просушивши висівайте в землю.
- Внесіть в ґрунт калійне та фосфорне добриво, інакше отримаєте затримку квітнення огірків.
- Деяким сортам огірків потрібне запилення, щоб не почали опадати квіти разом з зав’яззю огірків. Щоб цього уникнути проведіть запилення вручну. Для цього за допомогою щітки змахніть пилок з чоловічих квіток на жіночі.
- Якщо відбуваються різка зміна атмосферної температури, може страждати ніжна зав’язь огірків засихаючи та опадаючи. Тому, допоможіть рослині – замульчуйте її.
- Зав’язь, зазвичай починає гинути ще й через недостачу в живленні рослини. Тому, проводьте підгодівлю їх один раз на 10 днів.
- При появі на кущі великої кількості огіркової зав’язі, варто видалити якусь частину їх й залишити близько 25 зеленців на кущі не більше.
- В холодну погоду, погано розвивається саджанці огірків чи його розсада, що може призвести до їх затримки в рості. Щоб цьому зарадити, підгодуйте рослини використавши комплексне добриво.
- Іноді, стебло знизу в кущі огірка тріскається, бо пошкоджується шкідниками, огірковим комариком чи хворобою — вірусною мозаїкою огірків. Зачистіть пошкоджені місця та змастіть їх спеціальним засобом.
- Якщо нижні листочки на кущі огірка почали жовтіти, це означає, що їм не вистачає світла чи рослина сильно розрослася. Тому, висаджуйте рослини на добре освітленому місці та дотримуйтесь достатньої відстані між їх кущами.
- Жовте листя на рослині означає про нестачу азоту в землі. Для цього підгодуйте їх комплексним добривом.
- При надлишку в землі мінерального чи тваринного добрива, у рослини темніє листя, стає жорстким та ламким. Варто збалансувати підгодівлю перед тим, як вносити його в землю.
- Через засолений ґрунт, знижену температуру, слабку кореневу систему чи проведення холодного поливу – листки стають в’ялими на рослинах. Полийте їх підігрітою до температури + 25 градусів водою.
- Криві та пузаті зеленці на кущі – це відбувається через погане запилення плодів, особливо коли стоїть суха погода та дуже висока температура повітря. Запилення проводьте власноруч або обприскайте кущі огірків борною кислотою.