Весняне обрізування троянд: як правильно це робити, щоб не втратити квітку

Навесні починаються городні та садові роботи. Перш за все слід прибрати укриття з усіх рослин, а також, провести обрізку троянд. Потім проводиться санітарна обрізка до зеленої тканини. Навесні з троянд обрізають старі, сухі та підмерзлі пагони, щоб вона мала сили нарощувати нові й сильні, які в подальшому дадуть бутони. Також, потрібно прибрати молоду поросль біля основи куща. Під час обрізки надайте форми троянді.

Терміни обрізки.

Обрізка проводиться згідно оптимальних погодних умов та стану троянд. Найкращим часом буде, коли на вулиці стоїть вже тепла погода, бруньки починають набухати, але пагони ще не ростуть. Орієнтовно можна починати займатися обрізкою в березні або квітні. Рекомендовано проводити обрізку в сонячну погоду, використовуючи гострий секатор. Попередньо його слід знезаразити за допомогою слабкого розчину марганцівки. Зріз робиться на 5-7 см над брунькою під кутом 45 градусів, після чого зрізи потрібно обробити садовим варом.

До того, як розпуститься листя, потрібно провести обробку кущів розчином мідного купоросу.

Кімнатні троянди.

Кімнатні троянди дають пишні квіти кожен рік, але за умови правильної обрізки, яка проводиться восени. Якщо термін був пропущений, тоді можна провести обрізку в березні або квітні, до розпускання бруньок. Минулорічні пагони слід скоротити таким чином, щоб на кожному з них залишилося 3-4 бруньки. Омолодити троянду допоможе сильна обрізка. Надайте кущам бажаної форми, приберіть слабкі, тонкі, сухі та пошкоджені пагони.

Кущові троянди.

Щоб надати кущовим трояндам гарної форми, видаліть старі пагони та залиште лише 3-5 найсильніших, які слід вкоротити до 3-4 бруньок. Висота куща повинна становити 10-20 см. Якщо є пагони, які заважають один одному, їх також, варто обрізати, залишивши один наймолодший та вдало розташований.

В’юнкі троянди.

Обрізка цього сорту троянд проводиться для того, щоб сформувати кущ. Їх можна не обрізати зовсім, але тоді через 2-3 роки кущ розростеться та його важко буде вкрити на зимовий період. Через це навесні проводиться санітарна обрізка, під час якої слід видалити загущуючі гілки та сформувати кущ, щоб всі пагони росли горизонтально.

Чайно-гібридні троянди.

Цей сорт троянди потрібно обрізати до 20-25 см, залишивши на кожному пагоні по 5-6 бруньок. Молоді саджанці обріжте до 15 см до 2-4 бруньок. Сміливо видаляйте гілки старші двох років та вкоротіть молоді, щоб активізувати цвітіння.

Троянда флорибунда.

Цей вид троянд обрізати легше. З настанням весни потрібно вкоротити пагони старше 2-3 років на 1/3.

Ґрунтопокривні троянди.

Їх не потрібно формувати, тому навесні їх просто проріджують та проводять санітарну обрізку. Видаліть пагони, що ростуть вгору. Якщо зимівля для старих пагонів пройшла вдало, їх кора буде зеленого забарвлення. В такому випадку їх не варто чіпати. Однак, раз на 5-6 років, ґрунтопокривні троянди сильно обрізають, вкорочуючи бічні пагони до 2-4 бруньок. В іншому випадку цвітіння не буде.

Бордюрні троянди.

Для них важлива санітарна обрізка. У дорослих кущів не потрібно видаляти центральні пагони, як ростуть вгору, а от бічні доведеться вкоротити. Щоб кущі мали гарний вигляд та оптимальні пропорції, на першому році навесні й влітку пагони потрібно прищепити над 4 або 5 листком та своєчасно видалити відцвілі бутони.

Паркові троянди.

Декілька років такі троянди можуть квітнути без формування, бо квіти з’являються на старих та нових стеблах. Тому, навесні проводиться лише санітарна обрізка. Однак, старі кущі трохи вкорочують, щоб квіти не були дрібними.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!