Весняна посадка троянд: як правильно це робити, щоб добре прижилися та гарно квітнули

Практично всі види та сорти троянд можна висаджувати весь сезон, починаючи з ранньої весни й до середини осені.

Весняна посадка троянд.

Навесні троянди потрібно садити тоді, коли земля повністю прогріється й нічні морози вже не повернуться. Як правило, це кінець березня — початок квітня. Для ранньої посадки ліпше вибрати морозостійкі сорти троянд. А от більш вразливі можна висаджувати з кінця квітня до початку травня.

Існує одне правило щодо весняної посадки: чим раніше посадити троянди, тим скоріше вони приживуться, а також, порадують пишним та тривалим цвітінням вже в перший рік після посадки.

Літня посадка троянд.

Плюси літньої посадки: купуючи саджанці троянд, можна побачити, якого кольору рослина, переконатися у наявності запаху та ретельно оглянути кореневища.

Мінуси: необхідно зрізати всі квіти та бутони, а також, підрізати коріння та пагони. Таким чином, троянда буде витрачати всі свої сили на приживлення, а не на цвітіння. Обрізку квітів можна не робити, якщо троянда була придбана у горщику та обережно пересаджена разом із земельною грудкою.

Оскільки посадка відбувається літом та ще й на сонячному місці, саджанці обов’язково потрібно накривати листям капусти або чимось іншим. Щоденно, впродовж двох тижнів нещодавно посаджені троянди необхідно рясно поливати та обприскувати.

Порада: щоб в наступному році троянди мали гарний вигляд, були здоровими та міцними, не слід допускати цвітіння у поточному році.

Осіння посадка троянд.

Вересень — середина жовтня — це найкращий період для осінньої посадки троянд. Встигаючи добре укорінитися до настання морозів, рослини осінньої посадки, як правило, краще розвиваються й раніше зацвітають, ніж посаджені навесні або влітку.

Посадка троянд з відкритою кореневою системою.

Троянду слід підготувати перед посадкою: коріння замочити у воді на кілька годин, обрізати корінці, залишивши 18-20 см. довжини та відрізати сухе й пошкоджене коріння до живої тканини.

Далі, потрібно викопати посадкову яму на сонячній ділянці. Розмір ями має бути не менше 40 см. в глибину та 40 см. в діаметрі. Ґрунт, що викопали, потрібно змішати з компостом або перегноєм у співвідношенні 1:10. Запам’ятайте, що використовувати свіжий гній не можна — він спалить коріння.

Коріння троянди потрібно розмістити в лунці так, щоб коренева шийка була заглиблена на 1-2 см. в ґрунт. Після, засипати наполовину підготовленою землею, утрамбувати руками та полити. Наостанок, лунку необхідно засипати доверху ґрунтом, знову ж таки, втрамбувати та полити.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!