Великдень 2024: коли саме будемо святкувати, та як правильно до нього підготуватись

Великдень цього року прийде пізно. Це одне з найголовніших і найважливіших релігійних свят, яке не має постійної дати. Великдень має багато традицій, які не змінюються вже багато років. Це сімейне свято, коли вся родина збирається за одним столом.

На Великдень не впливає перехід ПЦУ та УГЦК на новоюліанський календар. У католиків та православних різний місячний календар, і вони святкують Великдень у різні дні.

Селяни південного обряду відзначають свято у день першої повні, після весняного рівнодення 21 березня. Якщо цей день не попадає на неділю, то свято переноситься на найближчий останній день тижня. Так само це свято не повинно співпадати з єврейським святом – Песах.

Цього року Великдень буде 5 травня, а католицький 31 березня. Цього дня сходить на землю Благодатний вогонь у Єрусалимі.
Люди дотримуються посту, який триває сорок вісім днів. У цей час люди очищають душу та тіло. Великдень зустрічають із чистими думками та тілом. Піст починається з понеділка – 18 березня, і закінчується 4 травня. Людям не можна в цей період вживати молочні, рибні та м’ясні продукти. Також не можна вживати ненормативну лексику, і лаятися.

Віруючі йдуть до церкви, щоб освятити фарбовані яйця, паски та м’ясо. Від Великодня до Трійці люди замість фрази «добрий день», кажуть «Христос Воскрес!». У відповідь люди кажуть «Воістину Воскрес!».

Приготування до свята розпочинається за тиждень. Люди проводять генеральне прибирання, печуть паски, фарбують яйця, запікають м’ясо та інші страви.

У свято категорично заборонено працювати, лаятись, битися, пліткувати, ворожити, відмовляти у допомозі, викидати свячені продукти, та прибирати в будинку.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!