Важливі справи, які потрібно зробити в березні на городі, щоб покласти гарний початок майбутнього врожаю

В березні садівники починають плідно працювати. Це пора посіву овочів, посадки плодових дерев та підготовки грядок під майбутній врожай. Тому, слід дотримуватися плану дій, щоб нічого не забути.

Затримка снігу на ділянці.

Якщо на ділянці лежить сніг, слід провести снігозатримання. Для цього потрібно накидати снігу на майбутні ділянки гіркою, щоб він танув повільно. Це дуже корисна для ґрунту процедура. А от від дерев та кущів приберіть сніг, інакше коріння замерзне.

Обрізка дерев.

Спочатку потрібно оглянути молоді деревця. Видаліть мертві, хворі та пошкоджені гілки за допомогою гострого секатора до першої здорової нирки. Якщо кора пошкоджена, слід змастити їх пастою для дерев. Обріжте малину, ожину та смородину.

Побілка дерев.

Побілка захищає дерева від опіків та шкідників. На початку березня потрібно побілити всі дерева в саду.

Посадка нових дерев.

Якщо в ґрунті вже немає мерзлих грудок, можна приступати до посадки дерев. В березні висаджують абрикос, сливу, яблуню, грушу, вишню, черешню, бузок, жасмин та волоський горіх. На півдні можна посадити персик. Робіть це до набрякання бруньок.

Обробка проти шкідників.

При температурі 5 градусів тепла та вище можна проводити обробку проти шкідників. Це допоможе зберегти врожай. Обробка проводиться інсектицидами до набрякання бруньок. Ягідні кущі та полуницю полийте гарячою водою 70 градусів.

Шпаківні.

Перелітні птахи повертаються до середини березня. Розвісьте будиночки з зерном, щоб привабити птахів, які будуть полювати на шкідливих комах.

Розсада.

Посадіть розсаду овочів. В кінці весни їх можна буде пересадити у відкритий ґрунт. Для посадки на розсаду на початку березня підходять ранньостиглі томати, перець, цвітна та білокачанна капуста. В середині та наприкінці місяця саджають помідори, ранню моркву, баклажани, квасолю й буряк.

Пікірування.

Якщо розсада росте у великій загальній ємності, через 14 днів після появи паростків проводиться пікірування. Якщо не провести цю процедуру, саджанцям буде мало місця для розвитку.

Підготовка ділянки.

Щоб рослини гарно прижилися та дали щедрий врожай, внесіть в ґрунт добрива. Для капусти та кабачків підходить компост, для огірків й баклажанів — перегній.

Підготовка картоплі.

Наприкінці березня відсортуйте картоплю для посадки та залиште загартовуватися протягом 4-6 тижнів. Для цього на 14 днів покладіть бульбу в теплому та світлому місці, а потім перемістіть в прохолодне й темне місце.

Посадка овочів та квітів.

В березні нестабільні погодні умови, які підходять не всім рослинам. Однак, можна сіяти редис, ранню моркву, горох, буряк та зелень. З квітів можна посадити левиний зів, дзвіночки, ехінацею, азаріну, петунію та однорічні айстри.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!