Важлива молитва, яку промовляють на Покрови 1 жовтня, та просять миру

Раніше вважалося, що на свято Покрова Пресвятої Богородиці, молоді дівчата молилися про щасливе заміжжя, а матері – за  дітей. Але, як виявилося, ще з діда-прадіда Пресвята Богородиця вважалася заступницею і козацтва українського. Особливу пошану козаки віддавали святу Покрови Пресвятої Богородиці, що за новим календарем прийде до нас 1-го жовтня. Вони вважали, що Божа мати захищає їх своїм покровом і допомагає у боях здобувати перемогу. А у наш час, вже наші воїни, які є нащадками козаків, моляться до своєї заступниці, а разом з ними і вся Україна, і благають у святої миру, захисту та заступництва від усякого ворога та лиха.

Згідно з історичними літописами, у 910 році, Константинополь потерпав від навали язичників. Віряни, зібравшись у храмі, почали молитися про захист від наруги над християнами, яку чинили яничари.

Їх молитви були почуті, і о четвертій годині ранку з’явилася перед ними Божа Мати разом зі святими та ангелами. За переказами, свята Діва Марія зняла з голови свій покров і вкрила ним усіх присутніх у церкві. Таким чином, подарувавши людям свій захист і врятувавши місто від ворогів.

Тож, запалімо церковну свічку перед іконою Божої Матері, та помолімося про перемогу, і такий жаданий мир на нашій рідній землі. Нехай ця проста молитва буде почута, у цей особливий день, Пресвятою Марією, і Вона неодмінно вкриє нашу країну і всіх людей своїм покровом.

Молитва

Пречиста свята Діво Маріє, Мати Всевишнього Господа нашого, Царице Неба і козацької землі, стольного града Києва, і всієї нашої України – Заступнице Всемогутня! Прийми подяку від недостойних рабів Твоїх, і віднеси наші молитви до Божого Престолу і Сина Твого, щоб послав нам милість Свою, пробачив провини і неправди наші, і послав благодать Свою для тих, хто схиляється у пошані перед Чесним іменем Твоїм і з вірою у серці вклоняється Образу Твоєму. О, Пресвята Владичице, змилуйся над нами немічними, визволи нас від відчаю, зневіри, ворожнечі, гніву, заздрощів, ненависті, наклепу, гордощів бісівських та марнославства. Зглянься на нас усіх милістю Своєї і заступництвом Своїм.

Із гріховних глибин порятуй нас, і відкрий очі наші, щоб могли ми побачити Порятунок. Змилуйся над нами у житті земному і на Страшному Суді Сина Твого. Бо Ти – перша Надія і Заступниця після Бога нашого, для усіх хто приходить до тебе з вірою в серці.

 Захисти і збережи соборність землі Української, І Святим Своїм Омофором покрий нас від посягання нечистих сил та супостата усякого. Хай Правда Господня буде на нашій землі, нехай збереже народ наш святодідівську мову та звичаї. Молимо Тебе Пречиста і Непорочна Діво, бо ти є всемогутня Заступниця і Порятунок наш. Звеличуємо і вклоняємося Святому й Величному імені Отця, Сина і Святого Духа, нині та повсякчас і навіки-віків.

Амінь.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!