Зібравши врожай фруктів, не забувайте про свій сад й приділіть йому трохи свого часу, а він вам за це віддячить щедрим врожаєм у наступному році.
Якщо дерева ще в листях, на них продовжується процес розмноження різних грибків. Коли листя опадає, разом з ним ці мікроорганізми падають на землю, далі вони зимують під зопрілим листям, а на наступний рік можуть перекинутися на молодняк. Головне, зробіть осінню обробку саду, яка складатиметься з 3 етапів: до листопада, в період листопаду, після листопаду.
Обробка до листопада.
Обробіть системними фунгіцидами всі зелені дерева.
У них є здатність всмоктуватися в тканини рослин й разом з соками рівномірно розподілятися по всьому листю. Таким чином, знезаразити плодові культури від хвороботворних мікроорганізмів. Можете скористатися такими препаратами, як «Хорус» й «Швидкість». Ці фунгіциди зарекомендували себе, бо продемонстрували найкращу ефективність проти збудників парші на яблунях й грушах, моніліозу кісточкових, плодової гнилі, борошнистої роси й інших грибкових мікроорганізмів.
Сечовина або карбамід.
Не використовуйте добрива з хімічним складом для обробки дерев, краще приготуйте 7-8% розчин карбаміду. Обробка плодових дерев сечовиною дієва при парші, моніліальному опіку й інших грибкових хворобах. Приготувати такий розчин треба у співвідношенні 1:10, тобто 1кг. сечовини на 10 л. води.
Під час обприскування культур, пам’ятайте про стовбури й гілки, а не тільки про листя.
Обробка під час листопаду.
В період листопаду, зазвичай, розповсюджується ракове захворювання плодових дерев. Зверніть увагу, якщо на стовбурах дерев з’явилися почорніння й повторне наростання кори, то це ракова хвороба. Тому, обов’язково, зробіть обробку садових дерев в час активного листопаду.
Профілактична обробка препаратами на основі міді.
Краще заздалегідь зробіть профілактичну обробку дерев, стовбурів й гілок, щоб потім не причепився рак. Пропонуємо використовувати мідний купорос, бордоську суміш та препарати «Азофос» або «АБиК Пік».
Обробка після листопада.
Отже, після листопаду, обробіть сад востаннє в цьому році. На лисих гілках й стовбурах дерев гарно видно мох та лишайники. Вони не шкодять плодовим деревам, проте ці організми формують шар, під яким збирається волога. А це буде сприяти розмноженню грибків. Через це, ліпше систематично прибирати з дерев лишайники й мох.
Попільний луг.
Ні в якому разі, не зчищайте їх ножем, бо це може зашкодити корі дерева. Для початку, осушіть їх попільним лугом, а потім з легкістю приберіть їх зі стовбура за допомогою пластикового скребка чи щітки.
Щоб приготувати засіб, візьміть 3-4 кг попелу, додайте в нього 10 л. гарячої води й залиште настоюватися на ніч.
Обробку дерев проводьте, коли температура повітря більше нуля.