Ці квіти потрібно сіяти в грудні, щоб ранньою весною мати свою розсаду

Щоб полегшити собі роботу на городі навесні, деякі види квітів можна висаджувати взимку. Також, ці рослини будуть більш сильним та витривалими.

Волошки.

Цю рослину завжди вважали бур’яном, який проростав у житніх полях, але наразі городники люблять вирощувати їх на власному подвір’ї. Однорічні квіти цього виду потребують щорічного посіву, а ось багаторічні можна висадити лише один раз, після чого догляд полягатиме лише у їх пересадці.

Щоб висадити волошки у грудні, має бути не більше 20-30 см снігу, а землю слід попередньо розпушити на глибину багнету лопати. Підготуйте борозни, які слід присипати снігом. Покладіть у лунку велику кількість насінин, потім засипте ґрунтом та підживіть торфом або землею з гноєм, а зверху знову насипте сніг. Навесні вже зійдуть перші сходи, але цвітіння з’явився наступного року. Ці квіти не люблять зайву вологу, тому слідкуйте, щоб місце посадки було позбавлено стоячої води. Зібрані насінини, слід просушити, а потім зберігайте у посуді з кераміки в темному та прохолодному місці.

Календула.

Ця рослина має великі насінини, тому їх посадка має бути більш глибокою. Заздалегідь зробіть борозни глибиною 35 см. Після приходу морозів, покладіть насінини, змішайте землю, компост та пісок й засипте лунки. Коли зійдуть перші сходи, прорідіть рослини, щоб надати їм простір для зростання.

Також, можна просто розкидати насіння на снігу, а зверху зробити мульчування із суміші ґрунту та перегною, а зверху знову сніг.

Китайська гвоздика.

Квіти китайської гвоздики дуже морозостійкі та витримують до -5 градусів морозу. Насіння рослини маленькі, тому глибока посадка їм не потрібна. Розпушіть ґрунт та при стабільному легкому мінусі розсипте насіння. Якщо температура коливатиметься, гвоздика почне рости, через що є ризик перемерзання. Біля рослини не має бути стоячої води, тому після сходу снігу немає бути зайвої води поряд.

Левиний зів.

Це однорічна рослина й для її посадки необхідно завчасно підготувати не дуже глибокі борозни з ущільненим ґрунтом, після чого можна сіяти насіння.  Потім присипте сухим ґрунтом та снігом. Весною можна буде побачити перші сходи.

Космея.

Насіння космеї самостійно опадає та зростає на тому місці, де впало. Коливання температури їй не страшні та оброблювати квітку не має необхідності. Посадка має відбуватися на рівній ділянці, щоб зайва вода не затримувалася біля квітів, бо їм не подобається надмірна волога. Ґрунт не потребує завчасної підготовки. Починати посів можна вже восени у трохи розпушений ґрунт або взимку прямо на сніг. Перші сходи будуть вже навесні.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!