Буде добрий врожай часнику, якщо виконати три основні правила по його вирощуванню.
Підживлення часнику.
Комплексне мінеральне добриво до складу якого входить азот. Підживлення поведіть коли на часнику з‘являться три листочки. Розведіть 10 гр. добрива в 10 л. теплої води та полийте цим розчином ділянку з часником в кількості 3 л. на 1 кв. м. площі.
Тваринний гній або коров’як є найкращим варіантом для підгодівлі часнику весною. Розведіть 1 склянку цього добрива у 10 л. води та залиште настоюватися. Після пролийте цим настоєм грядки часнику.
Нітроамофоскою проведіть другу підгодівлю часнику через 14 днів. Розчиніть 2 ст. л. добрива у 10 л. води та полийте цим розчином ділянку з часником в кількості 3 л. на 1 кв. м. площі.
Прополка та розпушування землі.
На початку квітня, як тільки з’являться тоненькі пір’їнки часнику проведіть прополку, видаліть бур’ян та розпушіть землю. Для цього пройдіть у міжряддях та впоперек рядів бороною або граблями, заглиблюючи їх на 8 см в ґрунт по 4 рази. Це зробіть, щоб забезпечити землю циркуляцією повітря та зберегти вологу.
Наступну прополку й розпушування проведіть через 14 днів після першого. Видаліть бур’ян, обробіть посіви часнику від шкідливих комах, хвороб та підгнивання коренів, які пошкоджують личинки шкідників. Варто біля кожного стебла рослини зробити невеликі рівчачки, щоб під час опадів чи поливу забезпечити її вологою.
Щоб не проводити постійно прополювання та розпушування, замульчуйте грядку тваринним перепрілим перегноєм, компостом чи шаром торфу. Це не тільки захистить рослини від бур’янів, а й підживить їх корисним добривом.
Захист від шкідників та хвороб.
Для цього обробіть посіви часнику сольовим розчином. Розчиніть 1 склянку солі у 10 л. води та обприскайте його ввечері в кількості 3 л. на 1 кв. м. площі.
Вранці ретельно пролийте сходи часнику простою водою. Коли будуть помітні шкідники на ділянці, тоді проведіть ще одну через 14 днів.