Малина — це корисна та смачна ягода, яку вирощують у кожному саду. При правильному догляді та підживленні, малина дає гарний врожай ягід.
Малина плодоносить влітку та восени, тому підживлювати її потрібно 2 рази на рік протягом вегетаційного періоду. Ранньою весною, необхідно проводити перше підживлення, а наприкінці осені — друге. Завдяки підживленню, малина отримає всі необхідні елементи та поживні речовини, стане міцною й здоровою.
Важливо: підживлювати чагарник не можна перед самим збором ягід, це погано вплине на якість та кількість врожаю.
Підживити малину можна спеціальними добривами, але їх краще замінити на дешеві народні засоби, які є безпечними для рослини.
Підживлення малини народними засобами.
- Кавова гуща.
Це чудове природне добриво, яке містить кальцій, калій, азот та фосфор, а також велику кількість антиоксидантів. Кавова гуща має кисле значення рН, що ідеально підходить для підкислення ґрунту. Для підживлення потрібно використовувати кавову гущу від звичайної фільтр-кави, яку слід ретельно висушити. Ні в якому разі, не можна використовувати вологу або мокру кавову гущу, це може призвести до ущільнення ґрунту.
- Деревний попіл.
Це ідеальне природне добриво, яке позитивно впливає на зростання та плодоношення малини. Він містить в собі безліч поживних речовин й корисних елементів, таких як калій, фосфор, кальцій та магній.
Щоб попіл приніс малині якомога більше користі, слід використовувати тільки чисту, не фарбовану, не лаковану та не просочену деревину.
- Зелений чай.
Заварку зеленого чаю корисно використовувати для підживлення малини, бо вона містить велику кількість заліза та інших поживних речовин.
Після заварювання, листя зеленого чаю потрібно добре висушити та внести у ґрунт. Таке підживлення рекомендовано використовувати 2 рази на рік.
Використовуючи ці народні засоби, можна отримати рясний врожай великих та смачних ягід малини.