Три головні причини, чому собака гавкає і проявляє агресію до господаря

Собаки люблять та віддано ставляться до своїх господарів. Однак, іноді собака може почати лаяти на хазяїна. Існує декілька причин, чому вона це робить.

Страх.

Страх може стати важливою причиною. Можливо собака чогось злякалася. Це міг бути несподіваний гучний звук, раптовий рух або незнайомий предмет. Таким чином собака попереджає господаря про небезпеку. Щоб заспокоїти улюбленця, потрібно голосом та жестами показати, що ніщо йому не загрожує.

Не кричіть на собаку, не сваріть за гавкіт, інакше вона стане більш агресивною та злякається ще більше. Поступово привчіть тварину до того, що її лякає. Під час процесу давайте їй ласощі або іграшку, коли вона бачить чи чує, що її лякає. Це буде асоціюватися з чимось приємним для неї.

Домінування.

Собака може лаяти на господаря, показуючи, хто головний. Таким чином вона намагається зайняти вищу позицію, викликаючи господаря на конфлікт, підкорюючи своїй волі. Щоб вирішити проблему, встановіть чіткі правила та межі для пса, щоб довести своє лідерство й контроль над ним. Не давайте улюбленцю те, що він хоче, поки не заспокоїться та не перестане лаяти. Не давайте їжу, іграшки або не приділяйте увагу. Використовуйте команди, щоб собака виконувала вказівки. Скажіть їй лежати або сидіти, перш ніж дати бажане.

Увага.

Також, собака може гавкати, щоб привернути до себе увагу. Таким чином вона змушує господаря звернути увагу та погратися. Щоб цього не відбувалося, собака повинна бути забезпечена достатньою кількістю фізичної та розумової активності. Гуляйте з улюбленцем, вчіть його різних трюків. Ігноруйте гавкіт собаки, щоб показати, що це не працює. Можна пригощати собаку ласощами, коли вона поводить себе спокійно. Це покаже улюбленцю, що господар заохочує його гарну поведінку.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!