Смородинові кущі потрібно підживлювати мінеральними та органічними добривами, щоб в кінці літа зібрати щедрий врожай великих, смачних й корисних ягід. Також, підійдуть й народні засоби.
- Мінеральне добриво.
Смородина любить фосфорно-калійні добрива.
Щоб приготувати поживний розчин знадобиться 1 ст. л. суперфосфату або 1 ст. л. сульфату калію та 10 л. води. Інгредієнти змішати та полити отриманим розчином смородиновий кущ.
Для підживлення виснаженого куща підійде розчин нітрофоски. А для того, щоб захистити смородину від хлорозу, кущі потрібно обробити препаратом «Циркон», а потім підживити їх азотним добривом — на 10 л. води 1 ст. л. сечовини.
- Органічне добриво.
Пташиний послід та перепрілий гній – це природні органічні добрива, які допомагають рослині швидше отримувати з ґрунту всі необхідні речовини.
Органічне підживлення для смородини готується просто й для цього потрібно розвести з водою гній 1:6 або курячий послід 1:12 та залишити настоюватися на 7 днів. Через тиждень буде готовий концентрований розчин, який перед підживленням необхідно розбавити з водою. На 10 л. води знадобиться 0,5 літра настою посліду або 1 л. настою коров’яку.
Компост та перегній не містять азоту, тому їх можна використовувати на протязі всього літа.
- Народні засоби.
Картопляні відходи – це чудове натуральне добриво для смородини. Потрібно 1 жменю відходів закопати в землю по периметру смородинового куща. Також, можна підживити рибним борошном та лускою — 400 гр. на один кущ смородини.