23 червня, православний світ відзначає день Святої Трійці. За традицією, люди прикрашають оселі молодими гілками клену, липи та берези. Скупчення цих трав називають клечення. Вважається, що воно захищає оселю від пожеж, хвороб та злиднів.
Традиції в цей день.
На свято обов’язково йдуть збирати пижмо, м’яту, аїр, мелісу, полин, любисток та чебрець, щоб покласти їх на підлозі в будинку, повісити за та над дверима, поряд з іконами та носити з собою в якості оберега.
Лепеха чи аїр.
Рослина володіє магічним ароматом. Вважається корисною при лікуванні ран, головного болю та очищення води. На Трійцю рослина набуває особливих цілющих властивостей.
М’ята.
Цією рослиною очищають оселю від всякого лиха та злих духів. Вона створює атмосферу добра, любові та злагоди. З неї виготовляють настоянки та вмиваються, щоб зберегти красу та здоров’я. Її вживають, щоб посилити активну діяльність та покращити настрій.
Чебрець.
Ця рослина є символом щасливої родини та міцного здоров’я. В ній купають немовлят, щоб вони зростали гарними та здоровими.
Традиційно, в цей день збирають польові та лугові квіти, роблять з них букети, освячують в церкві й кладуть біля ікон в якості оберега.