Святої Євдокії — 14 березня. Що можна та чого не варто робити в цей день усім християнам

14 березня – православні християни вшановують пам’ять Святої Євдокії. Вона проживала в Іліаполі Фінікійському та була дуже вродливою дівчиною. В молодості торгувала власним тілом, але одного разу зустріла чоловіка, з яким пізніше одружилася.

Так Євдокія стала багатою та знатною жінкою. Коли вона дізналася про Страшний Суд та Друге пришестя, то дуже злякалася, коли згадала власні гріхи. Її наставником став чернець Герман. Пізніше жінка пройшла обряд хрещення та поселилася в монастирі, віддавши своє багатство біднякам й жебракам. Намісник Діоген захотів Євдокію собі, але вона відмовила, за що її назвали чаклункою та стратили, відрубавши голову. Перед стратою над жінкою довго знущалися, однак вона залишилась вірною Господу.

Традиції в цей день.

Сьогодні прийнято співати веснянки, щоб закликати весну. Жінки починають займатися ткацтвом після посівних робіт. Вони білили білизну в талій воді, яка мала особливу цілющу силу. Чоловіки шукали робітників, які будуть працювати в полі, бо терміни найму добігали кінця та потрібно було знайти людей, які працюватимуть навесні.

Вдень ходили в ліс та збирали сухі гілки, щоб розтопити піч. Також, лізли на дах та прибирали замети. За повір’ям, якщо розтопити піч сьогодні, тоді весна буде теплою.

Під порогом потрібно покласти вологу тканину та вранці подивитися на неї. Якщо вона замерзала – до холодної погоди навесні. Якщо бурульки довгі, значить врожай льону буде великим.

Народні прикмети в цей день.

Дме теплий вітер – до дощової погоди влітку.

Хороша погода, чекайте теплого літа.

Заморозки – до поганого врожаю гречки.

Йде дощ, чекайте щедрого врожаю хліба.

Ворони голосно кричать – незабаром потеплішає.

Свистить бабак – до потепління.

Курка п’є талу воду, чекайте морозів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!