Святої Мокрини — 1 серпня. Що потрібно зробити в цей день усім жінкам

1 серпня, православні християни вшановують пам’ять преподобної Мокрини. Вона проживала в Каппадокії у 4 столітті. Перед самим народженням Мокрини, її матір уві сні побачила янгола, який наказав назвати майбутню доньку Теклою. Однак, всі родичі називали дівчинку Мокриною, на честь бабусі, яка була християнкою та прийняла страждання за свою віру. Мокрині дали гарну освіту, а також, навчили її молитися, ходити на служби в церкву, займатися рукоділлям та вести домашнє господарство. Коли свята підросла, вона заручилася з гарним хлопцем, але він загинув. Тому, Мокрина вирішила дати обітницю безшлюбності. Разом з матір’ю вона виховувала молодших братів та сестер. Коли вони виросли та стали жити кожен власним життям, Мокрина вмовила матір розпустити рабів та господарство, а самим податися в монастир. За своє праведне життя, свята отримала дар зцілювати та творити дива.

Традиції в цей день.

З 1 серпня приходили зливи з грозою та блискавками. Це було небезпечним для сіна, яке стояло в копицях, а також, для майбутнього врожаю хліба. Тому, люди сьогодні йдуть в церкву та моляться про захист від блискавки й пожеж.

В цей час закінчувався збір врожаю вівса.

Молоді хлопці та дівчата збирали гриби в лісі.

З цього дня закінчується купальний сезон. З 2 серпня заходити у водоймища більше не можна. За повір’ям, хто вирішить покупатися на день Іллі або після нього, той буде покараний.

З 2 серпня природа готується до зими. Птахи готуються летіти в теплі краї, звірі збирають припаси на зиму, а вода в природних водоймах стає холодною.

Під час плавання у водоймі пішов дощ – здоров’я буде міцним протягом всього року.

Якщо загубився годинник у воді – всі негаразди підуть.

Народні прикмети в цей день.

Багато павутиння в лісі – до теплої осені.

В ніч на свято падає багато зірок, чекайте вітряної погоди.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!