23 червня, православний світ відзначає день Тимофія. Народився він у 4 столітті та був єпископом в місті Прусси, де наставляв людей на шлях істинний. Йому вдалося звернути в християнство багатьох прихильників язичницької віри. За те, що Тимофій вів святий та праведний спосіб життя, Всевишній наділив його даром чудотворення.
Коли правителем став Юліан Відступник, почалися гоніння християн. Тимофія ув’язнили, але він продовжував проповідувати. Тоді правитель розлютився та наказав відрубати святому голову.
Традиції в цей день.
На Тимофія проводяться різні обряди та ритуали, щоб зберегти молодість й красу. Також, в цей день читають замови проти крадіжки в саду та на дачі.
Сьогодні слід контролювати власний настрій та емоції, щоб не піддатися спокусі. Для захисту, можна зав’язати на лівому зап’ясті вовняну червону нитку.
Наші пращури називали свято Тимофій знаменний, бо з цим днем пов’язано багато прикмет та забобонів.
В давнину люди вірили, що всі видіння приходять від лукавого. Однак, прикмети потрібно тлумачити правильно та без зайвого фанатизму. Не намагайтеся перекласти всю відповідальність за власні дії на погані прикмети. Потрібно хвалити себе та вірити в свої здібності. Дехто так вірить в прикмети, що не може нормально жити. Чим сильніше вірити, тим більше шансів отримати поганий результат.
Розпізнати важливий знак не важко, адже він викличе особливі емоції. Знаки приходять уві сні, під час зустрічі, якоюсь комбінацією цифр, коли всесвіт отримає питання від людини. Ось такі знамені викликають емоції та привертають увагу. Тому, пропустити свій знак неможливо.
Народні прикмети в цей день.
Коли сходить сонце, а на вулиці душно, чекайте дощу.
Кури машуть хвостами — до опадів.