Categories: Релігія

Святого Макарія — 19 січня. Що мають зробити в цей день усі господині, та на що звернути увагу

19 січня, православний світ відзначає день Макарія. Він навчався у єгипетського священника. Життя його було тихим та розміреним. Батько змусив його рано одружитися, але дружина рано пішла з життя. Після її смерті, Макарій оселився в пустелі та почав вести усамітнений спосіб життя, вчив Писання. В 40 років став священником та настоятелем. Християни йшли до Макарія з різних куточків світу, щоб зцілитися від хвороб або отримати пораду. За переказами святий мав дар воскресіння мертвих. Макарія вислали на острів, де жили язичники. Він зцілив доньку одного з високопоставлених жерців. Люди побачили це та увірували в Єдиного Бога. Тоді єпископ, яким було схвалене заслання, дозволив Макарію повернутися. Святий був праведною людиною та прожив довгі роки, відійшовши на той світ в 91 рік.

Традиції в цей день.

На свято прийнято заварювати чай з різних трав. Для чаювання збиралися всією родиною та весело проводили час.

Навіть вогонь в печі в цей день запалювали особливим чином. Родина збиралася та слідкувала за вогнищем. Золотавий відтінок вогню свідчив про добробут та процвітання.

В цей день не можна працювати, краще витратити час на відпочинок.

За повір’ям, в ніч на 19 січня може наснитися віщий сон. Різні замовляння та молитви мають особливу силу в день Макарія.

Народні прикмети в цей день.

Яка погода на Макарія, такою буде протягом всієї весни.

Морозна погода — до спекотного літа.