Святого Іллі — 2 серпня. Як правильно провести цей важливий день, та що слід зробити

2 серпня, православний світ відзначає день Іллі. За повір’ям, він володіє громом. Не можна в цей день виходити працювати в поле, інакше є загроза загинути від удару блискавки.

Ілля народився к 9 ст. в Ізраїлі й у ранньому віці почав служити Господу. Мешкав серед пустелі та весь час молився й постився. Він дізнався про те, що цар Ахава та його дружина належать до культу Ваалу й Астарті. Пророк покарав Ізраїль трирічною посухою та голодом. Це припинилося лише тоді, коли всі жерці та язичницькі божества були страчені. Після цього Єзавель помстилася Іллі, влаштувавши гоніння. Святий жив на горі Хорив, де його учнем став Єлисей. Цей учень був єдиним свідком вознесіння на небеса живого пророка, якого забрала вогняна колісниця з кіньми.

Традиції в цей день.

В церкві на свято проводиться особливе богослужіння з божественною літургією та хресним ходом. Хлібороби звертаються до Іллі з проханням про гарний врожай та приходять в храм, щоб освятити насіння.

За традицією, сьогодні потрібно накрити щедрий стіл. Жінки подають баранину, свинину, хліб та коржі. Святковий обід розділяють з родиною, друзями та сусідами. Також, не потрібно забувати про нужденних. Після застілля влаштовуються гуляння та ярмарки. Прийнято співати пісні, водити хороводи та грати в ігри.

Сьогодні забороняються будь-які роботи в полі та по дому. З цього дня вже не можна купатися у відкритих джерела, інакше можна застудитися.

В цей день забороняється знаходитись під деревом, бігати, сваритися, голосно розмовляти та співати, інакше є ризик постраждати від удару блискавки.

За повір’ям, в цей день в домашніх тварин може вселитися нечисть. Щоб захиститися, не випускайте їх на вулицю та не дозволяйте їм заходити в дім.

Народні прикмети в цей день.

Йде дощ — пожеж буде не багато.

Гримить грім, чекайте головного болю протягом всього року.

Потрапили під дощ — до міцного здоров’я на весь рік.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!