5 травня, православний світ відзначатиме свято Великодня. Протягом 40 днів напередодні християни дотримуються суворого посту. Однак, Страсний тиждень ще суворіший й він продовжуватиметься з 29 квітня по 5 травня.
Кожного дня тижня потрібно згадати Ісуса, його життя, розп’яття та смерть.
Верба неділя.
Відзначається свято в останню неділю перед святом Великодня. За переказами, юдеї зустрічали Ісуса Христа в Єрусалимі з пальмовими гілками в руках, які складали Йому під ноги. Саме тому, в цей день люди йдуть в церкву, щоб освятити вербу. За повір’ям, вона набуває цілющої сили й щоб не хворіти протягом року, потрібно з’їсти декілька вербних бруньок.
Великий понеділок.
Сьогодні згадують історію про братів, які продали патріарха Йосипа в рабство. Також, за переказами, в цей день в Вітанії Син Божий наслав прокляття на безплідну смоковницю, що була символом душі, яка не визнала гріхи. В Великий понеділок господині починають наводити лад в оселях, готуючись до свята Великодня.
Великий вівторок.
В цей день згадуються Христові пророцтва про зраду Юди та зречення Петра, його доброту, таланти та Страшний суд. Йде підготовка святкового одягу та починається робота на землі. В давнину, господарі готували дрова, щоб потім спекти паски. За переказами, саме в цей день Юда прийняв рішення зрадити Ісуса Христа, за що отримав 30 срібняків.
В середу потрібно відвідати храм та сповідатися.
Великий четвер.
Сьогодні згадують Таємну вечерю, що відбулась перед розп’яттям Сина Божого. В церкві проводять особливе богослужіння, згадуючи всі страждання Ісуса, а потім проводять причастя. Великий четвер також називають «Чистим», бо саме в цей день починається генеральне прибирання в оселях, а також господині випікають паски та розписують яйця.
За повір’ям, якщо сьогодні скупатися до того, як зійде сонце, то всі гріхи змиються, а здоров’я буде міцним. Також, потрібно запекти в печі або просмажити сіль, висипати в мішечок та розташувати за іконою, не забувши помолитися. Цю сіль потім використовують для додавання в їжу при захворюваннях, а також можна взяти її з собою в далеку подорож для успіху.
Велика п’ятниця.
В Страсну п’ятницю Ісуса розіп’яли на хресті, щоб Він своєю кров’ю змив людські гріхи. Під час вечірньої служби, священнослужителі виносять Плащаницю, що є символом похоронної тканини, якою накрили тіло Ісуса. В цей день не можна займатися хатніми справами та важко працювати. Також, забороняється вживати ненормативну лексику, сваритися та розважатися.
Велика субота.
В цей день згадують смерть Сина Божого, коли його душа увійшла в пекло, звідки врятувала праведні душі. В Єрусалимському храмі в Велику суботу сходить Благодатний вогонь, в церкві проводиться урочиста служба, після якої освячують великодні кошики. Жінки сьогодні випікають паски, займаються приготуванням страв та розфарбовують яйця. В цей день все ще триває суворий піст, не можна додавати в їжу олію.