Ґрунт кімнатних рослин може вкритися білою або чорною цвіллю. Слід звернути на це увагу, щоб попередити негативні наслідки. Чорна цвіль може зашкодити не лише рослині, а й мешканцям будинку, бо вона здатна викликати алергію. Частіше за все на ґрунті з’являється цвіль білого кольору, через надмірне тепло та вологу.
Ґрунт навколо рослини ущільнюється й стає схожим на кірку, яка не пропускає достатню кількість повітря, необхідного рослині. В результаті це викликає порушення мінерального складу та кислотності ґрунту. Якщо не прийняти ніяких дій, рослина загине.
Цвіль може з’явитися через:
- відсутність дренажних отворів або вони засмічені;
- надмірну вологу при частому поливі;
- неякісну воду.
Способи боротьби з цвіллю.
Боротися з пліснявою слід одразу, щойно вона з’явилася. Цвіль білого кольору одразу просочується дуже глибоко в ґрунт.
Спочатку потрібно зняти верхній шар ґрунту, а потім здійснити полив за допомогою слабкого розчину марганцівки. Насипте свіжий ґрунт із додаванням активованого вугілля, а наверх — пісок, після чого полийте Фітоспорином-М.
Щоб з більшою ймовірністю видалити цвіль, просто пересадіть рослини по інших горщиках, змінивши при цьому ґрунт. Не забувайте іноді поливати їх Фітоспорином-М, який надасть захист від плісняви, грибку, а також, стане гарним підживленням. Полив слід здійснювати у разі потреби, коли ґрунт стане трохи сухим, а також, не забувайте його розпушувати.
Способи попередження появи плісняви.
Горщики повинні бути оснащені дренажними отворами, щоб у рослині не затримувалася зайва волога.
Грунт, у який саджають рослини, має бути з триходерміном або деревним вугіллям.
Землю зверху прикривайте керамзитом або піском.
Плісняві не подобається яскраве світло, тому освітлення має бути гарним.
Якісною підгодівлею для рослин буде настій попелу, який добре бореться з цвіллю з моменту її появи.