Кожна рослина вимагає особливого підходу. Одні добре ростуть в слабокислому ґрунті, другі — в нейтральному. Одним рослинам слід забезпечити сонячний бік ділянки, іншим — півтінь. Враховуйте ці фактори, щоб цвітіння було пишним та тривалим. Наприклад, спатифілум не любить певних речей.
Нейтральний ґрунт.
Спатифілуму не підходить нейтральний ґрунт. Його слід підкислювати лимонною кислотою, щоб листя не сохло та було зеленим.
Сухе повітря.
Стан спатифілуму може погіршитися через сухе повітря. Проводьте обприскування з додаванням бурштинової кислоти.
Неправильне підживлення.
Спатифілум слід підживлювати певними добривами. Не можна вносити спочатку одне добриво, через тиждень — інше, а потім ще одне. Це має негативний вплив на рослину. Використовуйте комплексні добрива раз на 2-3 місяці.
Вологе повітря.
Дехто вважає, що спатифілум не любить вологе середовище, але це не так. Поставте поряд з рослиною зволожувач повітря на певний час, щоб кінчики не сохли.
Холодне повітря.
Спатифілум не любить протягів та холодного повітря. Корені швидко охолоджуються та кінчики листя сохнуть.
Гаряче повітря.
Також, не можна допускати спеки. Не ставте рослину поряд з батареями, інакше з’явиться хлороз.
Похмура погода взимку.
Щоб спатифілум добре почувався протягом року, взимку слід забезпечити йому додаткове освітлення за допомогою фітоламп.
Підживлення дріжджами.
Таке підживлення не поступається в ефективності дорогим засобам. При регулярній підгодівлі, рослина буде нарощувати більше нового листя. Спатифілум любить рости в вологих місцях, де ґрунт багатий на органіку. Таким чином в ґрунті виробляються органічні поживні речовини. Щоб забезпечити такі умови вдома, слід використовувати дріжджі. Рослина буде швидше рости та давати нове листя. Знадобиться пакетик сухих дріжджів. В них містяться корисні дріжджові грибки, що постачатимуть корисні речовини. Вони розмножуються в ґрунті та усувають шкідливі грибки.
Обирайте свіжі пекарські дріжджі. На 1 літр теплої води додайте 1 грам сухих дріжджів та 2 ст. л. цукру. Перемішайте та залиште у теплому місці на 3 години. Розведіть настій з водою в співвідношенні 1:5. Перед підживленням полийте ґрунт. Потім внесіть добриво, поки воно не почне виходити крізь дренажні отвори. Залишки добрива використовуйте для інших рослин, що люблять органіку.
Щоб робота добрива була тривалою, ґрунт не повинен пересихати. Тримайте горщик в теплому місці та повторюйте процедуру раз на місяць.