Сода — це незамінний помічник на городі. Як правильно застосовувати, щоб позбутися багатьох проблем

Харчова сода — це універсальний продукт, який використовують не тільки в кулінарії та побуті, а й в городі. Використовувати соду в садово-городніх справах потрібно суворо за інструкцією.

Існує 7 варіантів застосування соди в саду та городі, про які вам розповімо.

  1. Для смородини та аґрусу. Починаючи з 1 по 10 травня, потрібно обробляти кущі від борошнистої роси. Через 7 днів слід провести повторне обприскування.

Для приготування розчину необхідно розвести у 10 л. води 4 ст. л. соди та 2 ст. л. рідкого господарського мила.

Смородинові та аґрусові кущі потрібно поливати за допомогою лійки або обприскувача. Також, цим розчином можна обприскувати виноград та кабачки.

  1. Для помідорів. Приблизно, в середині травня розсаду помідорів потрібно пересаджувати у відкритий ґрунт. Через 7 днів після пересадки розсаду потрібно обробити від фітофтори. Для приготування розчину необхідно розвести у 10 л. води 3 ст. л. соди.
  2. Для троянд. Сода чудово захищає троянди від попелиці. Для приготування розчину потрібно розвести у 10 л. води 4 ст. л. харчової соди. Готовим розчином слід обробити квіти, а через 2-3 дні варто провести повторну обробку трояндових кущів.
  3. Від бур’янів. Бур’яни розростаються по всіх грядках та клумбах й позбутися від них можна за допомогою соди. Для приготування розчину потрібно розвести пів пачки соди у 10 л. води. Розчином, що вийшов, потрібно полити ґрунт. Досвідчені дачники стверджують, що після такої обробки ще довго не будуть рости бур’яни.
  4. Від мурах. Щоб приготувати розчин від мурах, необхідно розвести пачку соди у 10 л. води. Отриманою сумішшю слід полити мурашник, а довкола нього розсипати невелику кількість прального порошку.
  5. Для капусти. Щоб вберегти капусту від гусениць, потрібно приготувати содовий розчин для обробки. Для цього необхідно розвести у 10 л. води 5 ст. л. харчової соди. Також, соду можна сипати прямісінько на шкідників, але у цьому випадку її слід змішати у рівних пропорціях із борошном. Після цього, пастки та отрута не знадобляться.
  6. Для розкислення ґрунту. За допомогою соди можна знизити кислотність ґрунту. Для цього, під час посадки або посіву, в лунки та борозенки потрібно насипати невелику кількість соди. Саме нейтральний та слаболужний ґрунт обожнюють більшість рослин.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!