Відкорегувати поведінку домашнього улюбленця може кожен. Нерідко в нічний час собака може гавкати. Вирішити проблему можна, якщо знати, що стало причиною гавкоту.
Найпоширенішою причиною є недостатня фізична та розумова активність протягом дня. Якщо собака не буде витрачати достатньо енергії, вона буде гавкати вночі. Також, причиною подібної поведінки може бути страх або тривога через самотність, незнайомі звуки або зміну обстановки.
Щоб визначити причину гавкоту вночі, проведіть аналіз поведінки улюбленця та умови, в яких вона живе. Зверніть увагу на режим дня, фізичні навантаження, стресові ситуації та здоров’я собаки.
Якщо собака гавкає через стрес, виявіть джерело та усуньте його. Собака повинна знаходитися в спокійній обстановці, на зручному місці та отримувати достатньо уваги від господаря. Іноді може знадобитися допомога ветеринара.
Фізичне та розумове навантаження.
Дуже важливо забезпечити вихованцю фізичну та розумову активність, щоб вночі не чути гавкоту. Регулярно вигулюйте свого улюбленця, грайте з нею та тренуйте. Таким чином рівень стресу знизиться.
Ігнорування гавкоту.
Ігноруйте гавкіт. Не сваріть та не заохочуйте таку поведінку собаки. Тоді улюбленець зрозуміє, що гавкіт не надає бажаного ефекту.
Позитивне підкріплення.
Заохочуйте собаку улюбленими ласощами або хваліть за гарну та спокійну поведінку вночі. Створіть комфортні умови для сну, щоб собака почувалася спокійно. Місце для відпочинку улюбленця має бути затишним та тихим, без потрапляння яскравого світла, щоб сон собаки був міцним й розслабленим.
Терпіння та послідовність.
Наберіться терпіння та відведіть час на корекцію поведінки собаки. Дотримуйтесь послідовності у власних діях та не відходьте від стратегії. За допомогою терпіння та наполегливості, обов’язково, вдасться досягти бажаного результату.