Слимаків як вітром здує з вашого городу. Три дієві способи позбутися шкідника

Щоб не застосовувати отрутохімікати проти слимаків, можна скористатися іншими дієвими методами. Слимаки можуть сильно нашкодити рослинам. Вони їдять молоде листя, плоди, квіти та розсаду, через що знижується врожайність. Існують різні методи боротьби зі шкідниками, але не кожен безпечний для навколишнього середовища. Тому, краще вдатися до більш гуманних методів.

Фізичний спосіб.

Зберіть слимаків вручну. Це просто та ефективно, але вимагає витрати часу й сил. Збирати слимаків слід вранці або ввечері, під час їхньої найбільшої активності.

Також, можна встановити пастки. В глибоку ємність налийте пиво або компост, закопайте в землю та слимаки попадуть в пастку, з якої не зможуть вибратися.

Зробіть бар’єри з гострого чи шорсткого матеріалу. Подрібніть яєчну шкаралупу та розсипте по ділянці. Або посипте грядки гострим щебенем чи хвоєю.

Народні методи.

Слимаки не люблять запах часнику. Подрібніть його та розкидайте по ділянці або можна посадити часник по периметру.

Кавова гуща, також, буде відлякувати непроханих гостей. Посипте нею ґрунт навколо культур або закопайте в землю.

Попіл підживлює рослини та відлякує шкідників.

Захист.

Накрийте ділянку з молодими саджанцями сіткою з дрібними отворами. Такий спосіб захищає культури від шкідників, але при цьому не заважає їм рости.

Проведіть мульчування за допомогою соломи, скошеної трави або тирси. Це зберігає вологу в ґрунті та створює погані умови для слимаків.

Природні вороги.

Залучіть на ділянку їжаків за допомогою фруктів, овочів чи м’яса або збудуйте для них будинок.

Жаби, також, їдять слимаків. Створіть для них сприятливі умови для життя. Вони люблять вологі місця та водойми.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!