Виноград дуже смачний, в ньому безліч вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин. Однак, вирощувати виноград може бути складно через появу шкідників. Найнебезпечнішим шкідником попелиця.
Ця маленька комашка харчується соком рослин, через що деформується листя, рослини слабшають, врожай знижується, а виноград може загинути.
Виявити попелицю можна по скупченню дрібних комах зеленого чи чорного забарвлення зі зворотного боку листя. Також, про присутність попелиці свідчить наявність липкого нальоту, що виділяє попелиця.
Профілактика.
Обирайте стійкі до попелиці сорти винограду. Дотримуйтесь правил агротехніки. Вчасно поливайте, підживлюйте, обрізайте та проріджуйте ягоди. Не забувайте видаляти бур’яни, опале листя та інші рослинні залишки, де можуть мешкати шкідники.
Народні засоби.
Використовуйте трав’яні настої та відвари ромашки, календули, часнику або тютюну.
Приготуйте мильний розчин з 200 грамів мила та 10 літрів води. Або настій попелу з 300 грамів на 10 літрів.
Хімікати.
В крайньому випадку використовують інсектициди проти попелиці. Також, можна використовувати корисних комах, серед яких сонечко та златоочка.
Перед використанням засобів проти попелиці ознайомтеся з інструкцією та підбирайте правильне дозування.
Обробка винограду проводиться в суху та безвітряну погоду. Не можна застосовувати інсектициди в період цвітіння та плодоношення.
Найкраще проводити профілактичні заходи, щоб захистити виноград від попелиці. Дотримуйтесь всіх правил та використовуйте народні засоби, щоб виноград був здоровим й захищеним.